wt, 13 Kwi 2021

Dobsinsky Kopec, Słowacja. Na kolano przed pięknem przyrody [PIĘKNE TRASY]

-

Piękno Słowacji objawia się nie tylko w imponujących krajobrazach, ale też w drogach, które pozwalają je podziwiać. Jedną z takich dróg jest ulubiony przez lokalnych motocyklistów odcinek krajówki nr 67 Dobsinsky Kopec.

Kiedy odwiedziłem to miejsce z moimi słowackimi przyjaciółmi z MyRoad Europe, byłem zdumiony liczbą motocyklistów oczekujących na parkingu. Początkowo byłem przekonany, że podziwiają zapierające dech panoramy górzystego krajobrazu Słowackiego Raju, tymczasem, gdy zatrzymaliśmy się i podszedłem bliżej, zorientowałem się, że czekają na swoją kolej.

W dole wiła się piękna, gładka wstęga krętej niczym tor wyścigowy szosy. Kilka nielicznych samochodów ze wstydem zjeżdżało na bok prawdziwym królom tego odcinka – motocyklom. Schodzeniu na kolanko sprzyja nienagannie utrzymany asfalt i perfekcyjnie utrzymany profil drogi.

Na Dobsinsky Kopec ściągają motocykle z różnych segmentów rynkowych i różnych stron Słowacji. Każdy chciałby choć przez chwilę poczuć się jak na torze, jednak wszystko odbywa się w sposób bardzo kulturalny, bez nadmiernego ryzyka.

Dobsinsky Kopec to jedna z najpiękniejszych dróg Słowacji. Jest stosunkowo bezpieczna – jeśli nie przeszarżujesz z prędkością, nie musisz obawiać się spadających kamieni, żwiru ani zwierzęcych odchodów. Jedyne, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę to lokalni kierowcy, którzy ścinają czasem zakręty.

Dobsinsky Kopec – informacje

Długość trasy: 7,5 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: tak
Stopień trudności: średni

Dobsinsky Kopec – mapa

Dobsinsky Kopec – film

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama
Reklama