Firma Touratech AG złożyła wniosek o upadłość. Szefowie deklarują, że działalność będzie kontynuowana, jednak nie jest tajemnicą, że niemiecki gigant przeinwestował i ma problem z terminowym płaceniem zobowiązań.

Touratech to jeden z największych producentów akcesoriów do motocykli adventure. Jest też największym pracodawcą w niemieckim mieście Niedereschach, gdzie zatrudnia około 400 pracowników.

Niestety – ostatnia inwestycja, czyli ogromny kompleks biurowo-logistyczny, którego budowa pochłonęła ogromną sumę 10 milionów euro, ściągnęła na Toruatecha poważne kłopoty. Niemiecka firma zmuszona była złożyć w sądzie wniosek o upadłość po tym, jak okazało się, że nie jest w stanie terminowo regulować wszystkich zobowiązań.

Ustanowiony przez sąd zarządca zapewnił, że działalność będzie kontynuowana bez większych zmian. Podczas spotkania z załogą, obiecano także terminowe i całkowite wypłacanie wynagrodzeń. Zapowiedziano także wnikliwą analizę sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa.

Nie do końca wiadomo co stanie się  z około 400 pracownikami Touratecha. Jeśli nie uda się znaleźć rozwiązania kryzysu finansowego, firma zostanie zamknięta lub sprzedana, a załoga straci pracę. Pod znakiem zapytania stoi również przyszłoroczna edycja Touratech Travel Event – organizowana od 2004 roku impreza, która każdego roku przyciąga tysiące motocyklistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.