Położony w Prowansji przełom rzeki Verdon to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Europy. Rzeka wyrzeźbiła tutaj jeden z najgłębszych kanionów na świecie. Okoliczne drogi to prawdziwy lep na motocyklistów.

Same liczby opisujące przełom rzeki Verdon mówią bardzo dużo o potędze tego dzieła natury. Ciągnący się przez 21 km kanion ma w najgłębszym miejscu 700 metrów głębokości. Jego szerokość na poziomie rzeki wynosi od 6 do 100 metrów, a górne krawędzie oddalone są od siebie od 200 do 1500 metrów. Skąpane w południowym słońcu białe skały robią ogromne wrażenie.

Dodatkową atrakcją jest możliwość udziału w spływach kajakowych i spróbowania wspinaczki skałkowej. Motocyklistów szczególnie ucieszy rozbudowana sieć dobrej jakości dróg z perfekcyjnymi winklami i dużą ilością punktów widokowych. Łagodny śródziemnomorski klimat czyni tę krainę dostępną przez cały rok.

verden 1

Wizyta w kanionie Verdon to obowiązkowy punkt wypraw wzdłuż położonego niedaleko Lazurowego Wybrzeża. Można też odwiedzić Marsylię, jedno z najstarszych i największych portowych miast Europy. Połączenie wypoczynku na gorących plażach z podziwianiem piękna krajobrazu i łykaniem setek zakrętów to recepta na niezapomniany urlop.

verden 2

verden 3

verden 4

verden 5

verden 7

verden 8

verden 9

verden 10

verden 11

verden 12

verden 13

verden 16

verden 17

verden 18

Verdun-Gorge-France

verden 6

verden 7

1 KOMENTARZ

  1. Byliśmy tam w 2015r. Objechaliśmy go jako jeden z licznych etapów szwendaczki na moto po Alpach.Fantastyczne miejsce.Problemem zawsze jest tylko czas.Za krótko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.