Prezentacje dealerskie często są ściśle tajne, a prowadzący je proszą, aby nie fotografować slajdów pojawiających się na ścianie. Tym razem albo nikt nie poprosił o to, albo ktoś złamał zakaz. Triumph Trident 660, jak wielu się domyślało, stanowić będzie platformę dla motocykla sportowo-turystycznego oraz turystycznego enduro.

W dzisiejszych czasach całkiem naturalnym zjawiskiem jest powstawanie nowych motocykli na bazie już istniejących. Za każdym razem, gdy na światło dzienne wyjeżdża nowy sprzęt, motocykliści z całego świata zastanawiają się co na jego podstawie można jeszcze zbudować. Europejski producent, jakim jest brytyjski Triumph, choć myśli szeroko, także o podboju rynków Dalekiego Wschodu, to jednak nie może zapominać o rynku rodzimym. A tutaj potrzeba na tanie, lekkie, oszczędne i… ładne motocykle średnich pojemności jest po prostu ogromna.

Nowy Triumph Trident 660 2021 – znamy szczegóły konstrukcji [dane techniczne, cena, video]

Choć nie jest to dla nas zaskoczeniem, miło jest, że potwierdzają się szeroko snute domysły o powstaniu małego adventura na bazie Tridenta. Trzycylindrowy silnik pochodzący bezpośrednio z Daytony 675, ale zmodyfikowany do dzisiejszych norm spalania, posłuży jeszcze długo i jest otwartą kwestią jakie typy motocykli będzie on napędzał. Jednostka ta generuje przyzwoite 81 KM i 64 Nm.

Dziś już wiemy, że na pierwszy, a może nie jedyny, ogień pójdzie turystyczne enduro oraz motocykl sportowo-turystyczny, które według plotek powinny wjechać do salonów Triumpha w 2022 roku.

Mały adeventure pozwoli dopełnić ofertę Triumpha, domykając ją od dołu. Mamy bowiem Tigera 1200, Tigera 900 i tegoroczną nowość Tigera 850.

Motocykl sportowo-turystyczny pozwoli na pewno na zwiększenie wolumenu sprzedaż tej marki, będąc dostępnym dla każdego motocyklisty. Dobrym pomysłem byłoby też oferowanie wyżej wymienionych motocykli w wersji zblokowanej na potrzeby prawa jazdy A2 – skoro bazowy Trident 660 daje taką możliwość zapewne tak też się stanie z nowymi modelami.

Jak widzicie niedaleka przyszłość Triumpha zapowiada się dosyć ciekawie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.