Od 1953 roku Polska uczestniczyła w 92 operacjach, w których udział brało ponad 115 tysięcy polskich żołnierzy, funkcjonariuszy innych służb i pracowników cywilnych. Większość z nich wróciła szczęśliwie do domu, niektórzy zostawili tam zdrowie, a jeszcze inni zostali tam na zawsze, oddając swoje życie w służbie dla Ojczyzny.

W towarzystwie innych służb mundurowych, podczas organizowanego przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa „2. Rajdu Motocyklowego Weteranów” będą wspominać i oddadzą cześć poległym kolegom, którzy poświęcili swoje życie w służbie ojczyźnie. Celem rajdu jest min.: upowszechnianie wiedzy na temat działań poza granicami państwa, popularyzowanie postaw patriotyzmu, otwartości wobec potrzeb i kooperacji ze społeczeństwem, propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego, promowanie bezpiecznej jazdy i zachęcanie do wspólnych spotkań także poza rajdem.

Projekt wykorzystuje zainteresowanie żołnierzy i weteranów, funkcjonariuszy innych formacji mundurowych sportem motocyklowym (wielu z nich jest aktywnymi motocyklistami) do tworzenia nowych form współpracy poza czasem służby. Środowisko zmotoryzowanych weteranów może stać się wartościową platformą do aktywnego spędzania czasu, wzajemnej pomocy, niezbędnego wsparcia dla uczestników misji.

„2. Rajd Motocyklowy Weteranów” organizowany będzie w trzech etapach:
Etap I – Rozpoczęcie (planowane 2 maja 2021 roku) „2 Rajdu Motocyklowego Weteranów” – uczestniczą zgłoszeni żołnierze, weterani, funkcjonariusze innych formacji mundurowych (motocykliści) z poszczególnych JW. oraz spoza RON, grupa ograniczona przez organizatora;

Etap II – (czas na jego realizację 30 dni, indywidualnie wg. ustaleń między poszczególnymi jednostkami i uczestnikami) – teren całego kraju – przejazd w miejsca pochówku i zapalenie zniczy na grobach poległych żołnierzy w misjach poza granicami państwa, spotkania z rodzinami i bliskimi poległych, spotkania ze społeczeństwem – uczestniczą zgłoszeni żołnierze, weterani (motocykliści) z poszczególnych JW. oraz spoza RON i funkcjonariusze innych formacji mundurowych. Uczestnicy będą dzieleni przez organizatora terytorialnie na grupy;

Etap III – Zakończenie (planowane na 29 maja 2021 roku) „2 Rajdu Motocyklowego Weteranów”– uczestniczą zgłoszeni żołnierze, weterani (motocykliści)
z poszczególnych JW. oraz spoza RON i funkcjonariusze innych formacji mundurowych, grupa może być ograniczona przez organizatora

W związku z tym zapraszamy motocyklistów weteranów, żołnierzy i funkcjonariuszy do udziału w rajdzie i wspólnego oddania czci poległym kolegom.

Żołnierzy i pracowników RON w służbie zgłaszają przełożeni (informacji w tym zakresie udziela koordynator rajdu st. chor. Marcinem Michalak tel. 606-943-381, 261-168-522).

Pozostali chętni przesyłają swoje zgłoszenia do udziału w „2 Rajdzie Motocyklowym Weteranów” w formularzu, który jest do pobrania na stronie Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa do 5 marca 2021 roku do p. Sebastiana BARTKOWSKIEGO na email: rajd.motocyklowy.weteranow@gmail.com. Kontakt w tym zakresie z koordynatorem rajdu Sebastianem BARTKOWSKIM ( tel: 503-039-847, 261-842-237).

Uczestnictwo w rajdzie jest dobrowolne. Przejazdy poszczególnych motocyklistów w każdym etapie odbywają się indywidualnie zgodnie z ustaleniami koordynatora danej grupy i komandora rajdu oraz zasadami ruchu drogowego.

Realizacja rajdu uzależniona jest od sytuacji epidemicznej w Polsce i może ulec zmianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.