Reklama

Kierowcy samochodów, którzy chcą, z różnych względów, rejestrować swoje przejazdy mają bardzo duży wybór urządzeń do tego przeznaczonych. Tzw. wideorejestratory kupić można w każdym markecie ze sprzętem elektronicznym. Kierowca taki, po przesiadce na motocykl, do tej pory skazany był na zakup kamerki akcji. Te niestety mają swoje wady i nie do końca spełniają się jako rejestratory.

Duża jakość nagrywanych filmów, a co za tym idzie mała pojemność kart pamięci i szybko wyczerpujące się baterie – to główne problemy przy stosowaniu kamery akcji w codziennej rejestracji naszych przejazdów. Na szczęście producenci sprzętu elektronicznego zaczynają dostrzegać niszę rynkową. W naszym kraju pojawił się zestaw od Mio, czyli MiVue M760D. To sprzęt stricte dedykowany do jednośladowego użytku, wyposażony w GPS, posiadający uznaną matrycę Sony oraz… dwie kamery, przednią oraz tylną.

Moduł GPS gromadzi informacje o naszej lokalizacji, dzięki temu nie ma problemu z powiązaniem nagrania z konkretną godziną oraz miejscem, w którym w danej chwili przebywaliśmy. W MiVue M760D wbudowane jest WiFi, za pomocą którego można szybko łączyć się ze swoim smartfonem, oczywiście dzięki aplikacji – MiVue Pro. Aplikacja ta pozwoli na ściągnięcie nagrań na telefon, udostępnienie ich, a także na przesyłanie obrazów na żywo z naszej jazdy.

W skład zestawu wchodzą dwie wodoszczelne kamery z matrycami Sony Stravis CMOS i szklaną, wielosoczewkową optyką F1.6, moduł sterowania nimi z GPS oraz pilot. Matryca Sony umożliwia nagrania przy bardzo słabym oświetleniu, odwzorowując szczegóły i zachowując wyśmienity kontrast. Obraz nagrywany jest w jakości Full HD 1080p w liczbie 30 klatek na sekundę, a kąt widzenia obiektywów kamer obejmuje 130°. Pamięć urządzenia to 32 GB. Producent zapewnia, że urządzenie będzie bezproblemowo pracować w temperaturach zakresu od -10 do +60 stopni Celsjusza.

Koszt takiego urządzenia oscylować będzie wokół kwoty 2000 zł.

Wydaje się, że będzie to solidny zestaw nadający się do codziennego użytku. Postaramy się, aby został przetestowany przez naszą redakcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.