Honda dokonuje kolejnej aktualizacji popularnego, lekkiego turystyka w postaci modelu CB400X. Motocykl ma być oczywiście skierowany do początkujących kierowców poszukujących swoich pierwszych maszyn.

W stosunku do ogólnodostępnego modelu CB500X, pod względem mechanicznym nie ma co spodziewać się rewolucji. Najwięcej zmian można dostrzec w designie oraz kolorystyce maszyny. Z ciekawszych rzeczy możemy spodziewać się pełnego oświetlenia LED, regulowanej szyby, siedmioszprychowych felg, w pełni cyfrowego wyświetlacza. Co zaskakujące, w miarę tani motocykl dla początkujących zaoferuje nam opcje, które można znaleźć w o wiele droższych maszynach. Tu można wyróżnić sprzęgło poślizgowe, dwukanałowy ABS, podwójny wydech, regulowane dźwignie z pięcioma przełożeniami.

Test motocykla używanego: Honda CBR 600 F4 PC 35 1999-2000 – sprzęt kompletny [opinie, dane techniczne]

Mając prześwit na poziomie 150 mm, motocykl nie sprawdzi się raczej poza drogami utwardzonymi. Oferując 45 koni i 38 Nm momentu obrotowego przy 7500 obr., z siodłem na wysokości 800 mm będzie doskonałym wyborem dla początkujących turystów.

CB400X dostępny jest na razie jedynie w Japonii i nie wiadomo, kiedy zawita do Europy. Trudno w tej chwili określić przypuszczalną cenę modelu, jeżeli zostanie dopuszczony do sprzedaży w Polsce.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.