Tak, tak, czasu było mnóstwo. Przecież, że gwiazdka, i że wigilia to trąbią w tv już na początku listopada. Niestety, jakoś czasu nie było, i nie udało się wcześniej kupić niczego dla znajomego/znajomej, brata/siostry, kumpla/kumpeli czy chłopaka/dziewczyny motocyklisty/tki. Ale spokojnie, nic straconego! W wigilię sklepy też są otwarte. Oto nasza lista prezentów dla motocyklistów na ostatnią chwilę…

Niżej wymienione prezenty pasować powinny praktycznie każdemu, nieważne, czy jeździ dużo czy mało, na czopku czy ścigu. Raczej każdy motocyklista powinien się z tych prezentów ucieszyć, ale na wszelki wypadek piszemy o wyjątkach i zagrożeniach.

Chemia motocyklowa

Najlepsza domowa chemia to ta z Niemiec, a w przypadku dbania o motocykle wystarczy, że będzie dedykowana do jednośladów. Kupujemy zestaw lub wybieramy jeden środek z wymienionych poniżej:

  • spray do czyszczenia/smarowania łańcucha
  • spray do czyszczenie kasku z zewnątrz i/lub wewnątrz
  • środek do pielęgnacji lakieru/nabłyszczacz
  • szampon dedykowany do motocykli
  • środek do impregnacji odzieży tekstylnej/skórzanej
  • brake cleaner spray do czyszczenia zabrudzeń ze smarów

Uwaga – spraye do łańcucha kupujemy tylko motocyklistom, których maszyny posiadają łańcuch napędowy.

Przeczytaj koniecznie: Jaki prezent dla motocyklisty – 10 mikołajkowo-gwiazdkowych gadżetów i akcesoriów

Ładowarka do akumulatora

Zmyślne urządzenie, dzięki któremu nie trzeba wyjmować akumulatora z motocykla na zimę. Podłączasz w garażu do gniazdka, a ładowarka sama już zadba o idealne napięcie akumulatora. 

Uwaga – nietrafiony prezent, jeżeli obdarowywany motocyklista ma motocykl crossowy lub klasyka palonego tylko z kopniaka.

Blokada na tarczę

Najprostszy prezent, który chroni motocykl przed zakusami złodzieja – disclock, czyli blokada na tarczę. Choć nie jest to zabezpieczenie najwyższego poziomu, to jednak każdy taką blokadę powinien pod siedzeniem swojego motocykla wozić.

Uwaga – bardzo stare motocykle potrafią nie posiadać tarczy hamulcowej. Istnieje też ryzyko, że blokada nie będzie pasować do niektórych tarcz hamulcowych. 

Pokrowiec na motocykl

Dbasz? Przykrywaj! Nieważne czy trzymasz w garażu, czy pod chmurką. Pokrowiec to urządzenie, które starcza na krótki okres czasu, często jeden sezon. Każdy motocyklista powinien się z takiego prezentu ucieszyć, nawet jeżeli już jeden pokrowiec ma. 

Uwaga – kupując pokrowiec należy wiedzieć, czy motocykl będzie trzymany na zewnątrz czy w pomieszczeniu i jakie są gabaryty maszyny. Wszystko to w celu dobrania odpowiedniego pokrowca pod wymiar i rodzaj materiału. 

Narzędzia

Podstawowe narzędzia przydadzą się każdemu, a porządny zestaw kluczy nasadowych – to już na pewno. Motocyklista grzebiący ile kluczy by nie miał, to i tak ucieszy się z kolejnego zestawu. Niegłupie jest też kupienie 5 sztuk klucza rozmiaru 10 – te giną każdemu najczęściej. Śmieszny, ale i pomysłowy prezent.

Uwaga – nawet jak ktoś nie ma pojęcia o mechanice, to i tak nie obrazi się, gdy dostanie w prezencie zestaw kluczy. 

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.