Yamaha ujawniła brytyjską cenę swojego nowego nakeda wagi średniej – MT-07. Można powiedzieć , że jest ona bardzo konkurencyjna. Polski przedstawiciel koncernu nadal nie zdradził ile MT-07 będzie kosztować w polskich salonach.

O MT-07 przelano już litry tuszu i przeklikano tysiące liter, również na naszym portalu. Nic dziwnego, bo to mocny kandydat na światowy bestseller. Zwinny, nowoczesny naked z mocnym silnikiem o łagodnej charakterystyce z pewnością podbije serca wielu bikerów i stanie się elementem krajobrazu niejednego miasta. Do wielu jego zalet dochodzi teraz cena. Na rynku brytyjskim wynosić będzie w przeliczeniu ok. 26 tysięcy zł.

Jak to się ma do cen konkurencji? Zdecydowanie korzystnie dla Yamahy. Jej najbliżsi rywale, czyli Kawasaki ER-6N i Suzuki SFV 650 Gladius są odpowiednio 3,5 i 2 tys. zł drożsi, przy czym MT-07 jest o kilka KM mocniejsza. Z kolei tańsza konkurencja to Suzuki SV650S (tańszy o ok. 1100 zł, silnik z Gladiusa) i Honda CB500F, kosztująca tylko ok. 1600 zł mniej, ale posiadająca znacznie słabsze parametry. Rynkowy debiut zaplanowano na luty, motocykl dostępny będzie kolorach czerwonym, białym, czarno-niebieskim, szarym i fioletowym. Choć w tej konkurencji jest wyjątkowo ciasno, o losy zwinnej Yamahy jesteśmy dziwnie spokojni.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ