Trzech rosyjskich motocyklistów podniosło poprzeczkę zimowych podróży na nieznany dotąd poziom. Śmiałkowie postanowili wybrać się w podróż z Jakucka do Magadanu. W środku zimy przy – 40 stopniach.

Podróż przez najzimniejsze rejony świata była już trzecią taką inicjatywą Rosjan. Wyprawa rozpoczęła się 13 lutego w Jakucku. Motocykle zostały wcześniej wysłane do miejsca startu koleją. Podczas podróży motocyklistom towarzyszył samochód techniczny UAZ.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Zimowa wyprawa (1)Trasa wyprawy biegła sławną Autostradą Kołymską, która jest w pełni przejezdna tylko zimą – jesienią i wiosną zamienia się w błotnistą pułapkę. Na początku wyprawy podróżnicy narzekali na lekki chłód – 43 stopnie Celsjusza poniżej zera. Potem jednak zrobiło się znacznie cieplej – temperatury dochodziły nawet do minus 30 stopni.

Zimowa wyprawa (8)Wieczorem 25 lutego motocykliści dotarli do Magadanu w eskorcie lokalnych motocyklistów. Nie obyło się bez dowcipu – podczas wjazdu do miasta strudzeni podróżnicy zostali obdarowani przez drogówkę lodami.

Zimowa wyprawa (4)

Trasa wyprawy Jakuck – Magadan zimą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.