W niedzielę, 19 lipca, na terenie ODTJ CARGO w Jaworznie odbyła się I Runda Gymkhana GP2020. Z wiadomych powodów było to pierwsze takie spotkanie w tegorocznym pucharze. Jednak frekwencja dopisała i w zawodach wzięło udział prawie czterdziestu motocyklistów, którzy stanęli w szranki z własnymi motocyklami udowadniając, że prawa fizyki da się nagiąć aż do kolana.

Z uwagi na poziom umiejętności zawodnicy zaprezentowali swoją zręczność i odwagę w trzech klasach: Amator, Pretendent oraz PRO. Na rozgrzewkę opon i samych uczestników rozegrano konkurs GP8, czyli jazdę ósemek na czas. Kolejne zadanie, jakie mieli do pokonania śmiałkowie, to przejazd trudnym technicznie torem z przeszkodami, a cały odcinek musiał zostać wykonany bezbłędnie i w jak najkrótszym czasie.

Ku uciesze organizatorów zawodów: ADV Academy, grupy Gymkhana Kraków oraz Śląskiej Moto Gymkhany, nie tylko frekwencja wśród zawodników dopisała i warto wspomnieć, że widowisko przyciągnęło sporą publiczność.

Nie ma się co dziwić, zawody tego typu są bardzo widowiskowe i organizowane poza granicami kraju często przyciągają tysiące fanów dyscypliny z pogranicza kaskaderstwa. Na szczęście sam sport, pomimo że wygląda zjawiskowo, jest bardzo bezpieczny dla samych adeptów sztuki jak i ich maszyn.

Jak prawidłowo pokonywać zakręty na motocyklu? Praca ciałem!

Zwycięzcom gratulujemy, za całą resztę trzymamy kciuki by w kolejnych zawodach to oni
tryumfowali. Tymczasem przedstawiamy obecne wyniki w poszczególnych klasach.

Klasa PRO
I miejsce: Jirri Dvorak (Czechy)
II miejsce: Ondrej Kroupa (Czechy)
III miejsce: FILIP BIAŁKOWSKI (Polska)

Klasa PRETENDENT
I miejsce: Piotr Raczkowski
II miejsce: Rafał Selewońko
III miejsce: Tomasz Zmysłowski

Klasa AMATOR
I miejsce: Kamil Malik
II miejsce: Michał Pelikań
III miejsce: Kamil Micek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.