Policyjnych motocyklistów czeka istna rewolucja. Tym razem nie chodzi o maszyny, na których pełnią służbę, ale o nową odzież. Być może w końcu i ona będzie skrojona na miarę – zarówno policjantów, jak i czasów.

Do tej pory najczęściej dysponowali oni jednym kombinezonem, który miał starczać na cały sezon. Na chłodniejsze dni, jak i na upały. Obecnie testowane są zestawy, w których znajdują się dwa rodzaje kurtek (letnia i na jazdę w niższych temperaturach), spodnie, kamizelka ostrzegawcza, dwa rodzaje rękawic, na różne warunki pogodowe, oraz buty.

nowe stroje dla policjantów na motocyklach

W przeciwieństwie do obecnie używanych kombinezonów skórzanych, nowe mają być wykonane z cordury. Dodatkowo mają być szyte na miarę, co ma zapewnić nie tylko wygodę, ale i większe bezpieczeństwo w przypadku zdarzeń drogowych. Obie kurtki wykonano z granatowego materiału i wyposażono w protektory łokci, ramion i pleców. Posiadają naszyte liczne elementy odblaskowe poprawiające widoczność motocyklisty na drodze, a tym samym jego bezpieczeństwo. Z myślą o jeszcze lepszej widoczności na drodze, opracowano kamizelkę ze wstawkami odblaskowymi w kolorze jaskrawożółtym oraz srebrnym.

nowe mundury policyjnych motocyklistówPodobnie wykonane zostały spodnie, które na chłodniejsze dni można dozbroić w podszewkę wykonaną z Outlastu. Do zachowania odpowiedniej temperatury przyczynią się również aktywne kapsułki PCM, które w zależności od potrzeby chłodzą lub grzeją.
Każdy z tych elementów, posiada również odblaskowe napisy Policja.

Wszystkie motocykle policyjne w Polsce: nie tylko Yamaha, Honda i BMW – jakie nowe modele, a jakie stare pełnią obecnie służbę

Testowane buty wykonano ze skóry bydlęcej. Nie zapomniano o zabezpieczeniu górnej powierzchni przed otarciami przez dźwignię zamiany biegów. Wewnętrzne protektory mają natomiast wzmocnić ochronę stóp, kostek i goleni.

Odzież opracowano w Instytucje Technologii Bezpieczeństwa MORATEX, przy współpracy z Komendą Główną Policji. Testy potrwają do jesieni tego roku.

Tekst i zdjęcia (przepraszamy za jakość) na podstawie magazynu Policja 997, nr 8/2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.