Znany nam już z przeróbki Yamahy Virago amerykański tuner Classified Moto zaprezentował swoje kolejne dzieło: Hondę CB Superstrada. To zderzenie klasyki Hondy CB ze sportową agresywnością Yamahy R6.

Być może zestawianie słów Honda i Superstrada w jednej nazwie jest niezwykłe, ale w końcu chodzi o Classified Moto, tunera który takich eksperymentów się nie boi. Swym poprzednim dziełem – Yamahą Virago udowodnili, że ich jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Nowy pomysł Amerykanów to zderzenie klasyki Hondy CB ze sportową agresywnością Yamahy R6, wszystko oczywiście w postmodernistycznym klimacie cafe-racera, charakterystycznym dla Classified Moto.

Baza Hondy Superstrady – model CB750F, otrzymał całkiem nowy przód, pochodzący z Yamahy YZF-R6, w tym koło i widelec. Półki widelca to własna konstrukcja Classified Moto. Tylny monowahacz pochodzi z Ducati 1098, zaś masywny amortyzator Showa błyska groźnie w specjalnie dla niej przygotowanej kołysce.

Elementem, który jednoznacznie wskazuje protoplastę tego customa jest zbiornik paliwa. Dwa umieszczone na nim chromowane panele łagodnie prowadzą linię od bardziej klasycznego przodu do pełnego agresywnej zadziorności tyłu motocykla. Niewielki cyfrowy wyświetlacz zastąpił oryginalne zegary, a miniaturowa lampa wylądowała na zadupku.

Bardzo podoba nam się mocarny wydech Vance & Hines w stylu Moto GP z krótką końcówką wydechu. Nadaje całości wspaniałego brutalnego szyku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.