Oficjalnym pojazdem teamu Ducati Corse MotoGP został… skuter Rieju RS50LC Sport. Jednoślad noszący barwy dumnego zespołu wystąpił po raz pierwszy podczas zawodów w Jerez w Hiszpanii.

Obsługa techniczna włoskiego teamu potrzebowała poręcznego i niezawodnego pomocnika, który ułatwiłby pracę na torze i dałby także trochę frajdy. Dlatego kiedy pojawiła się oferta Rieju, Włosi postanowili zaufać zaletom i atrakcyjnemu designowi RS50LC Sport.

Jednoślad napędza nowoczesny silnik Minarelli, chłodzony cieczą. Pojazd toczy się na 13 calowych aluminiowych kołach wyposażonych w opony o niskim profilu i tarczę hamulcową wave z przodu. Na pokładzie znajdziemy ładowarkę do telefonu komórkowego, schowek pod siedziskiem, blokadę kierownicy. Nie zabrakło oczywiście haka na torbę, choć pewnie na torze nie ma zbyt wielu możliwości zrobienia zakupów.

Niestety, jedyną możliwością, by wejść w posiadanie tej gorącej maszyny jest rozpoczęcie kariery kierowcy teamu Ducati Corse. Na otarcie łez pozostaje zatem wersja w niegodnych kolorach czarnym lub biało-niebieskim. Cena RS50LC Sport wynosi 2 370 Euro.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.