Yamaha R1 w wersji custom. Niesamowity projekt amerykańskiej firmy Sesto

-

Niesamowity custom, wykonany na bazie sportowego motocykla Yamaha R1 przedstawiła kalifornijska firma Sesto Custom Cycles podczas targów International Motorcycle Show. Projekt był jednym z najbardziej obleganych stoisk, podczas imprezy.

Za bazę do wykonania customowego motocykla posłużyła nowa Yamaha R1, którą Tony Sesto, właściciel firmy wygrał w prestiżowym amerykańskim konkursie na najlepszy warsztat w tej branży Custom Showdown Pro Builder of the Year. Na zbudowanie widocznego na zdjęciach motocykla warsztat Sesto potrzebował zaledwie pięciu tygodni.

Customowa Yamaha R1 Sesto poświęcona jest 125-leciu Yamaha Corporation. Od 1898 roku logotypem koncernu był mityczny Feniks z kamertonem w dziobie i właśnie ten rysunek został wykorzystany jako podstawa do zaprojektowania widocznych części motocykla. Kamertony są zresztą elementem również współczesnego logotypu Yamahy.

Ale bazowa Yamaha R1 została także przeprojektowana pod względem technicznym. Cała przednia część motocykla ustąpiła całkiem nowemu zawieszeniu wraz z potężną, 240-milimetrową oponą Dunlop. Tylne koło zostało zamocowane do jednostronnego wahacza i również znacząco poszerzone w stosunku do oryginału. Pomimo takiej rewolucji customowa Yamaha R1 zdołała zachować funkcjonalność fabrycznej Er-Jedynki. Na imprezę Tony Sesto przyjechał swoim nowym motocyklem, co samo w sobie wzbudziło już sporą sensację. Z pewnością zadanie miał jednak ułatwione – jego warsztat znajduje się zaledwie 30 kilometrów od kompleksu targowego w Long Beach.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY