Wielka Brytania: mandat za używanie Google Glass podczas jazdy motocyklem

-

Brytyjski rząd chce wprowadzić mandaty za korzystanie z Google Glass przez osoby prowadzące samochody i motocykle. Władze obawiają się, że nowy gadżet będzie za bardzo absorbował kierowców, nie pozwalając skupić się na drodze. 

Cytowany przez media anonimowy przedstawiciel brytyjskiego Ministerstwa Transportu stwierdził, że wraz z policją resort pracuje nad prawnymi rozwiązaniami, umożliwiającymi zakazanie korzystania z Google Glass podczas prowadzenia pojazdów. Eksperci ministerstwa uważają, że ponieważ obie ręce podczas korzystania z okularów będą wolne, wzrok kierowcy będzie się koncentrował nie na drodze, a na wyświetlanych na ekranie komunikatach. Taki zakaz oznaczałby dla Google’a poważne kłopoty, znacząco ograniczając możliwości wykorzystania okularów.

Cała sprawa jest jednak dość naciągana i naszym zdaniem może być jedynie zagrywką marketingową Google’a. Okulary przechodzą dopiero w USA ostatnie testy i nie wiadomo, kiedy ostatecznie trafią do sprzedaży. Nie są też znane ich parametry, a więc opinie ekspertów to nic innego jak wróżenie z fusów.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

3 KOMENTARZE

  1. A ja uważam że POWINNO się ZAKAZAĆ takich okularów !!! Porąbańców nie brakuje na świecie. Jadą i piją cole z butelki lub puszki i już nie mogą opanować pojazdu a co dopiero z Google Glass !!!!! Niech się każdy skupi żeby było bezpiecznie na drodze i niech szczęśliwie dojedzie do domu i DOPIERO pogrzebie sobie w necie a nie w czasie jazdy !!!!! Google Glass – ZAKAZ :D

  2. No, gadżet pewnie nie będzie tani.
    Ja z tym widzę osoby na najnowszym BMW w najlepszym wyposażeniu, bo znudziły się właścicielowi podróże samochodem, i taki niedoświadczony driver wsiada na takie BMW z googleglass, no i wiadomo co się dzieje …
    Wątpię też ze starzy wyjadacze zastąpili by stare mapy dla tego czegoś.

  3. Przecież to jest nieuniknione tak czy inaczej. Taki Darek czy Mariusz będą “walczyć” z wiatrakami googla na tym forum czy innym i na tym się skończy.
    Na jakim wy świecie żyjecie..?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY