Brytyjski rząd chce wprowadzić mandaty za korzystanie z Google Glass przez osoby prowadzące samochody i motocykle. Władze obawiają się, że nowy gadżet będzie za bardzo absorbował kierowców, nie pozwalając skupić się na drodze. 

Cytowany przez media anonimowy przedstawiciel brytyjskiego Ministerstwa Transportu stwierdził, że wraz z policją resort pracuje nad prawnymi rozwiązaniami, umożliwiającymi zakazanie korzystania z Google Glass podczas prowadzenia pojazdów. Eksperci ministerstwa uważają, że ponieważ obie ręce podczas korzystania z okularów będą wolne, wzrok kierowcy będzie się koncentrował nie na drodze, a na wyświetlanych na ekranie komunikatach. Taki zakaz oznaczałby dla Google’a poważne kłopoty, znacząco ograniczając możliwości wykorzystania okularów.

Cała sprawa jest jednak dość naciągana i naszym zdaniem może być jedynie zagrywką marketingową Google’a. Okulary przechodzą dopiero w USA ostatnie testy i nie wiadomo, kiedy ostatecznie trafią do sprzedaży. Nie są też znane ich parametry, a więc opinie ekspertów to nic innego jak wróżenie z fusów.

3 KOMENTARZE

  1. A ja uważam że POWINNO się ZAKAZAĆ takich okularów !!! Porąbańców nie brakuje na świecie. Jadą i piją cole z butelki lub puszki i już nie mogą opanować pojazdu a co dopiero z Google Glass !!!!! Niech się każdy skupi żeby było bezpiecznie na drodze i niech szczęśliwie dojedzie do domu i DOPIERO pogrzebie sobie w necie a nie w czasie jazdy !!!!! Google Glass – ZAKAZ :D

  2. No, gadżet pewnie nie będzie tani.
    Ja z tym widzę osoby na najnowszym BMW w najlepszym wyposażeniu, bo znudziły się właścicielowi podróże samochodem, i taki niedoświadczony driver wsiada na takie BMW z googleglass, no i wiadomo co się dzieje …
    Wątpię też ze starzy wyjadacze zastąpili by stare mapy dla tego czegoś.

  3. Przecież to jest nieuniknione tak czy inaczej. Taki Darek czy Mariusz będą “walczyć” z wiatrakami googla na tym forum czy innym i na tym się skończy.
    Na jakim wy świecie żyjecie..?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here