Brytyjski rząd chce wprowadzić mandaty za korzystanie z Google Glass przez osoby prowadzące samochody i motocykle. Władze obawiają się, że nowy gadżet będzie za bardzo absorbował kierowców, nie pozwalając skupić się na drodze. 

Cytowany przez media anonimowy przedstawiciel brytyjskiego Ministerstwa Transportu stwierdził, że wraz z policją resort pracuje nad prawnymi rozwiązaniami, umożliwiającymi zakazanie korzystania z Google Glass podczas prowadzenia pojazdów. Eksperci ministerstwa uważają, że ponieważ obie ręce podczas korzystania z okularów będą wolne, wzrok kierowcy będzie się koncentrował nie na drodze, a na wyświetlanych na ekranie komunikatach. Taki zakaz oznaczałby dla Google’a poważne kłopoty, znacząco ograniczając możliwości wykorzystania okularów.

Cała sprawa jest jednak dość naciągana i naszym zdaniem może być jedynie zagrywką marketingową Google’a. Okulary przechodzą dopiero w USA ostatnie testy i nie wiadomo, kiedy ostatecznie trafią do sprzedaży. Nie są też znane ich parametry, a więc opinie ekspertów to nic innego jak wróżenie z fusów.

3 KOMENTARZE

  1. A ja uważam że POWINNO się ZAKAZAĆ takich okularów !!! Porąbańców nie brakuje na świecie. Jadą i piją cole z butelki lub puszki i już nie mogą opanować pojazdu a co dopiero z Google Glass !!!!! Niech się każdy skupi żeby było bezpiecznie na drodze i niech szczęśliwie dojedzie do domu i DOPIERO pogrzebie sobie w necie a nie w czasie jazdy !!!!! Google Glass – ZAKAZ :D

  2. No, gadżet pewnie nie będzie tani.
    Ja z tym widzę osoby na najnowszym BMW w najlepszym wyposażeniu, bo znudziły się właścicielowi podróże samochodem, i taki niedoświadczony driver wsiada na takie BMW z googleglass, no i wiadomo co się dzieje …
    Wątpię też ze starzy wyjadacze zastąpili by stare mapy dla tego czegoś.

  3. Przecież to jest nieuniknione tak czy inaczej. Taki Darek czy Mariusz będą “walczyć” z wiatrakami googla na tym forum czy innym i na tym się skończy.
    Na jakim wy świecie żyjecie..?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.