Harley-Davidson i kanadyjska organizacja Transport Canada ogłosiły akcję serwisową. Dotyczy ona 5741 maszyn z rocznika 2014, a jej przyczyną jest pękająca uszczelka, która może spowodować wadliwe działanie sprzęgła.

To już drugie masowe wezwanie dotyczące wady sprzęgła w amerykańskich maszynach.Tym razem winę ponosi jedna z głównych uszczelek całego układu, która ma tendencję do pękania, co może spowodować brak możliwości całkowitego wysprzęglenia i mimowolne toczenie się dalej.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Rezultatem takiej sytuacji może być solidna gleba, a w skrajnych przypadkach zagrożenie życia, stąd producent podszedł do sprawy bardzo poważnie.

Akcja dotyczy 5741 motocykli z rocznika 2014, należących do następujących serii:

CVO Breakout (FXSBSE),
CVO Limited (FLHTKSE),
CVO Road King (FLHRSE),
CVO Softail Deluxe (FLSTNSE),
Electra Glide Ultra Classic (FLHTCU),
Police Electra Glide (FLHTP),
Street Glide (FLHX),
Street Glide Special (FLHXS),
TriGlide Ultra Classic (FLHTCUTG)
Ultra Limited (FLHTK)

Dealerzy będą wymieniać wadliwe części na nowe dostarczone przez producenta. Jak na razie brak jest zgłoszeń o wypadkach spowodowanych przez tę awarię. W tej chwili akcja dotyczy wyłącznie rynku kanadyjskiego, ale spodziewane jest również wezwanie w Stanach Zjednoczonych, gdzie usterka dotyczyć będzie znacznie większej liczby motocykli.

[sam id=”11″ codes=”true”]

O ewentualnych wezwaniach w Polsce będziemy informować jak tylko otrzymamy informacje od polskiego oddziału H-D.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.