Reklama

[sam id=”24″ codes=”true”]Wspaniałe krajobrazy podszyte historią i pasją mieszkańców zachęcają do odwiedzenia terenów zachodniej Polski. Piękna, choć często zaniedbana architektura oraz przepyszne wina z rodzimych winnic zapewnią udany wyjazd.

Nowa Sól – miasto, które miało być dla Śląska rozwiązaniem na dostarczanie soli nie spełniło pokładanych w nim nadziei. Sposób wytwarzania soli w warzelniach nie przypadł do gustu mieszkańcom i warzelnie zaczęły upadać, co nie przeszkodziło w handlu solą importowaną.

[sam id=”11″ codes=”true”]

O tych czasach przypominają magazyny solne oraz plac solny. Warto odwiedzić muzeum miejskie, aby zachwycić się kolekcją solniczek z różnych epok historycznych. Niektóre przedsięwzięcia przybrały ogromne rozmiary, tak jak Soluś czyli największy na świecie krasnal promujący Nową Sól. Można go znaleźć w parku, gdzie na najmłodszych czeka szereg atrakcji, m.in. bajkowe ścieżki spacerowe, labirynty Azteków i wigwamy.

1224_mag28
Magazyn solny świadczący o historii

Wśród pięknych zielonych wzgórz położone są winnice, które obfitują we wspaniałe winorośle. Odwiedzając miejsca pasji i tradycji możesz posłuchać opowieści nie tylko o lubuskich winach, ale także o historii tych ziem i jej mieszkańców.

Przeszukując promieniujące zielenią tereny oprócz smakowitych  winnych wzgórz możesz znaleźć fragmenty ciągu fortyfikacji zwanych Oderstellung. Na linię środkowej Odry składało się 650 żelbetowych schronów bojowych. W okolicach Leśnej Góry zachowało się sporo schronów, którymi zaopiekowali się ludzie pasji tworząc Skansen Fortyfikacyjny Leśna Góra.

IMG_1097
Schrony linii umocnień
[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.