Japońska firma Nissin, producent systemów ABS okazała się winowajcą ostatnich wezwań serwisowych kilku producentów motocykli. Akcje naprawcze przeprowadzano na skutek wadliwie działających systemów hamulcowych.

Problemy z nieprawidłowo działającymi modulatorami ABS były powodem wezwań serwisowych dla Hondy, Suzuki  i Kawasaki, ale może okazać się, że także inni producenci stosujący systemy Nissin zostaną wezwani do serwisów.

Według dokumentacji amerykańskiego Biura Bezpieczeństwa Transportu, powodem występowania problemów z modulatorem jest wada produkcyjna – zanieczyszczenie elementu opiłkami aluminium. Drobinki metalu mogą osadzać się w pobliżu zaworów wlotowych lub wylotowych modulatora, zakłócając jego działanie co, w konsekwencji, może doprowadzić do usterki i zablokowania koła podczas hamowania. Opiłki znalazły się w modulatorze przez niedokładne dopasowanie maszyn biorących udział w finalnej produkcji do gniazda elementu.

Wyposażone w system Nissina Suzuki Hayabusa, Honda CTX 700 oraz Kawasaki Ninja 250 zostały już wezwane do serwisów. Także Ninja 300, która dzieli z mniejszym modelem większość elementów czeka na wezwanie serwisowe w Stanach Zjednoczonych.

2 KOMENTARZE

  1. O nie, nie… Mam włoskie auto. Psuje się tylko elektronika z logo Bosh. Z dala od nich. Niech poprawią usterkę i w drogę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.