Amerykański oddział Hondy wprowadził do sprzedaży trzy nowe modele jednośladów. Każdy z nich – Grom, Forza oraz CRF250L – adresowany jest do innej grupy klientów.

Pierwszy z nich to CRF250R, którego teaser zainteresował nas kilka dni temu. Otrzymał całkiem nowy silnik, zaś aluminiową ramę zapożyczono z większego brata CRF450R. Z wagą 105 kg jest on nieco cięższy od poprzednika, ale producent zapewnia, że poprawiona centralizacja masy czyni nowy motocykl bardziej zwinnym i żwawym od wcześniejszego modelu.

CRF250R napędzany jest chłodzonym cieczą, czterozaworowym silnikiem Unicam o pojemności 249 cm3. Nowy układ wydechowy został wyposażony w podwójną końcówkę, skrócony i dostosowany do potrzeb centralizacji masy. Ceny modelu dotychczas nie ujawniono.

Kolejnym nowym modelem w ofercie Hondy jest Grom. Przypominający wyglądem supermoto jednoślad Honda kieruje do młodych ludzi, którzy rozpoczynają przygodę z motocyklami. Cechą charakterystyczną Groma jest rama o niewielkich wymiarach, przy zachowaniu proporcji i zadziornego charakteru supermoto. Do napędu tego kompaktowego funbike wykorzyatano silnik o pojemności 125 cm3 i czterobiegową skrzynię. Ceny zaczynać się będą od 3000 dolarów (9700 zł).

Forza to kolejna nowość japońskiego producenta. Ciekawie wystylizowany skuter wyposażono w nowoczesny, chłodzony cieczą silnik o pojemności 300 cm3 z czterozaworową głowicą. Dzięki temu rozwiązaniu Forza ma być dynamiczna przy zachowaniu typowego dla skuterów niskiego spalania. Cenę Forzy ustalono na 5600 dolarów (18 000 zł). Wersja z ABS kosztować będzie 6100 dolarów (20 000 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.