Amerykański oddział Hondy wprowadził do sprzedaży trzy nowe modele jednośladów. Każdy z nich – Grom, Forza oraz CRF250L – adresowany jest do innej grupy klientów.

Pierwszy z nich to CRF250R, którego teaser zainteresował nas kilka dni temu. Otrzymał całkiem nowy silnik, zaś aluminiową ramę zapożyczono z większego brata CRF450R. Z wagą 105 kg jest on nieco cięższy od poprzednika, ale producent zapewnia, że poprawiona centralizacja masy czyni nowy motocykl bardziej zwinnym i żwawym od wcześniejszego modelu.

CRF250R napędzany jest chłodzonym cieczą, czterozaworowym silnikiem Unicam o pojemności 249 cm3. Nowy układ wydechowy został wyposażony w podwójną końcówkę, skrócony i dostosowany do potrzeb centralizacji masy. Ceny modelu dotychczas nie ujawniono.

Kolejnym nowym modelem w ofercie Hondy jest Grom. Przypominający wyglądem supermoto jednoślad Honda kieruje do młodych ludzi, którzy rozpoczynają przygodę z motocyklami. Cechą charakterystyczną Groma jest rama o niewielkich wymiarach, przy zachowaniu proporcji i zadziornego charakteru supermoto. Do napędu tego kompaktowego funbike wykorzyatano silnik o pojemności 125 cm3 i czterobiegową skrzynię. Ceny zaczynać się będą od 3000 dolarów (9700 zł).

Forza to kolejna nowość japońskiego producenta. Ciekawie wystylizowany skuter wyposażono w nowoczesny, chłodzony cieczą silnik o pojemności 300 cm3 z czterozaworową głowicą. Dzięki temu rozwiązaniu Forza ma być dynamiczna przy zachowaniu typowego dla skuterów niskiego spalania. Cenę Forzy ustalono na 5600 dolarów (18 000 zł). Wersja z ABS kosztować będzie 6100 dolarów (20 000 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here