Uciekał przed policją na kradzionym motocyklu i miał narkotyki, ale przynajmniej zadbał o pasażerkę [video]

-

Przestępca-dżentelmen został ujęty po pościgu przez zgorzeleckich policjantów z grupy Speed. Lista popełnionych przez niego czynów jest bardzo długa, ale trzeba mu oddać, że przynajmniej nie chciał narażać swojej pasażerki. Chwilę przed rozpoczęciem ucieczki zatrzymał się, by mogła zejść z motocykla.

To był rutynowy patrol po drogach powiatu zgorzeleckiego. Policjanci z grupy Speed postanowili zatrzymać do kontroli motocyklistę jadącego z pasażerką. Ten co prawda zareagował na dawane sygnały i zatrzymał się, ale tylko po to, by wysadzić swoją pasażerkę. Chwilę później zaczął uciekać. 

Prawie 200 punktów karnych i mandaty na ponad 35,5 tysiąca zł – nowy patomotocyklowy rekord Polski? 

Kierujący motocyklem, łamiąc szereg przepisów i miejscami rozpędzając się do ponad 200 km/h, jechał w stronę granicy z Niemcami. Gdy zbliżając się do niej zauważył czekający już na niego patrol niemieckiej policji, zawrócił i zaczął uciekać ponownie w stronę Zgorzelca. Tam na jednym z rond natknął się na policyjną blokadę i próbując zawrócić, przewrócił motocykl. Po krótkim pościgu pieszo został w końcu zatrzymany. 


Okazało się, że 40-latek z powiatu zgorzeleckiego miał wiele powodów, by nie dać się skontrolować. Jechał na skradzionym w Niemczech motocyklu Yamaha, na którym zamontowano tablicę rejestracyjną z innego pojazdu. Sam nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, posiadał za to woreczek z metaamfetaminą. A dodatkowo był pod jej wpływem, co wykazał przeprowadzony test. 

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie i film: Policja Dolnośląska

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY