Tom Tom Rider 5. Nawigacja motocyklowa z funkcją wyboru dużej liczby zakrętów

-

Możliwość wyboru trasy z największą liczbą zakrętów – to rewolucyjna funkcja, którą posiada nawigacja motocyklowa nowej serii Tom Tom Rider 5. Jej zdjęcia i specyfikację przez pomyłkę ujawnił w internecie niemiecki sklep z akcesoriami Louis.

Firma TomTom, holenderski producent nawigacji GPS, wprowadza na rynek urządzenie nowej serii Tom Tom Rider 5. Nowa nawigacja motocyklowa Tom Tom Rider 5 ma zostać zaprezentowana oficjalnie na targach motocyklowych w holenderskim Utrechcie 21 lutego. Przez chwilę, zapewne przez pomyłkę, jej zdjęcia i specyfikacja pojawiły się na stronach Louisa, niemieckiego sklepu z akcesoriami motocyklowymi (zostały już usunięte).

Tom Tom Rider 5 wyposażony będzie w ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala, o wiele większy i bardziej czytelny od poprzednika (poprzedni model miał ekran 3,5 cala). Najciekawszą dla motocyklistów funkcją jest jednak oprogramowanie, umożliwiające nie tylko wybór najszybszej lub najkrótszej trasy do zadanego celu, lecz również tej z największą liczbą zakrętów.

Podobnie jak poprzednie modele Tom Tom Rider 5 jest wodoodporny (IPX7), wstrząsoodporny i wyposażony w Bluetooth. Pozwala więc na transmisję komend głosowych do słuchawek zamontowanych wewnątrz kasku.

Według producenta bateria zapewnia sześć godzin ciągłej pracy. To dwie godziny mniej od poprzednika, co zapewne  jest efektem powiększenia ekranu. Znajdujący się w zestawie kabel (żabki oraz wtyk do gniazda zapalniczki) pozwoli jednak na podłączenie urządzenia do motocyklowego akumulatora. Wymiary nowego urządzenia: 13 x 10,1 x 5,3 cm (poprzedni model 11,3 x 9,6 x 5,3 cm).

Nowa nawigacja motocyklowa oferowana będzie w Europie w dwóch wariantach cenowych. Około 1700 zł (399 euro) ma kosztować Tom Tom Rider 5 bez możliwości darmowej aktualizacji, z mapami 45 państw i wybranymi specjalnie dla motocyklistów miejscami POI. Droższe urządzenie, zapewniające dodatkowo nieograniczoną liczbę aktualizacji map (maksymalnie jednak cztery w roku) to koszt około 2100 zł (499 euro).

Oprócz Garmin Zumo nawigacja motocyklowa Tom Tom Rider była jedną z dwóch najpopularniejszych urządzeń, przeznaczonych wyłącznie dla motocyklistów. Od kilku lat model ten nie był jednak ulepszany.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY