Nie ustają plotki na temat maxiskutera Ducati. Nowe informacje przekazane przez szwajcarski portal acidmoto sugerują, że zupełnie nowej konstrukcji firmowanej przez Borgo Panigale możemy spodziewać się już w przyszłym roku. 

Choć szef  Ducati Claudio Domenicali kategorycznie zaprzeczył, że jego firma prowadzi prace nad maxiskuterem, wciąż pojawiają się nowe informacje co do szczegółów technicznych i możliwej daty premiery tego pojazdu. Szwajcarzy na podstawie doniesień osób związanych z włoską marką sugerują, że premiera skutera Ducati może odbyć się podczas przyszłorocznych targów EICMA w Mediolanie.

Najbardziej prawdopodobnym napędem nowego pojazdu Ducati będzie widlasty silnik o pojemności 696 cm3 i mocy ok. 80 KM pochodzący z Monstera. Nowy włoski jednoślad otrzyma sportową stylizację nawiązującą do wizerunku marki oraz szereg nowoczesnych rozwiązań elektronicznych poprawiających osiągi oraz komfort jazdy.

Choć decyzja o wprowadzeniu do oferty Ducati skutera może szokować, inna dumna włoska firma ma w swojej ofercie taki jednoślad. Mowa oczywiście o Aprilii SRV 850. Tam również zastosowano widlasty silnik i niezwykle dynamiczną sportową charakterystykę. Maxiskuter Ducati byłby zatem bezpośrednim konkurentem tego modelu. Być może nawet współdzieliłby z nim konstrukcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.