W Chotomowie, podwarszawskiej miejscowości, rodzice wzięli sprawy w swoje ręce. Mimo apeli, próśb i petycji składanych na ręce lokalnych urzędników i policji, nie udało się nic zrobić z niebezpiecznym przejściem dla pieszych mieszczącym się tuż przy przedszkolu.

Ruchliwą ulicą Piusa IX pędzą kierowcy spóźnieni do pracy w Warszawie, ulica ta łączy też Chotomów z pobliskim Legionowem. Przez przejście dla pieszych z kolei przechodzi 120 przedszkolaków z gminnej placówki. Nie mogąc doprosić się reakcji władz, ich rodzice ustawili ukryty radar skierowany w kierowców przejeżdżających arterią na wysokości przedszkola. Po 4 dniach zarejestrował on ponad 20 tys. przypadków przekroczenia prędkości!

Przeczytaj też: co grozi za brak prawa jazdy?

Kierowcy pędzą jak nieprzytomni. Rekordzista przy przejeździe przez pasy miał 128 km/h na liczniku, a najwolniejszy kierowca auta osobowego zwolnił do 62 km/h – mimo ustawionego znaku ograniczenia prędkości do 40 km/h. Radar odnotował też recydywę – szambiarkę, kilku kurierów i pewną panią z Land Rovera, którzy wielokrotnie w ciągu tych 4 dni przekraczali prędkość na tym odcinku drogi.

To doświadczenie pokazało niewyobrażalną skalę problemu. Nikt, dosłownie nikt (oprócz rowerzystów) nie respektuje ograniczenia prędkości w tym miejscu, co w takim razie obnaża bezsensowność całego systemu.

Przedszkole, tak samo jak i przejście dla pieszych, powstało tu rok temu, a kierowcy jeżdżą po staremu – średnio z prędkością 80 km/h, absolutnie nie przejmując się ograniczeniami. To w końcu doprowadzi do tragedii – twierdzą rodzice.

Wydruki z radaru trafiły do komendanta policji w Legionowie. Mieszkańcy i rodzice domagają się przebudowy infrastruktury wokół przejścia dla pieszych w taki sposób, aby wymagała ona zwolnienia do przepisowych prędkości (zwężenia, wyspa zwalniająca). Policja rok temu, po zgłoszeniu problemu, chciała ustawić w tym miejscu fotoradar, ale ITD nie miało żadnego wolnego urządzenia. Czy prywatny radar rodziców przyczyni się do przebudowy niebezpiecznego miejsca? Poinformujemy was o tym.

źródło: wiadomosci.wp.plZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.