Świętokrzyska policja otrzymała dwie Yamahy Tenere 700 do walki z nielegalnym offroadem

-

Nie chcemy oceniać, czy te motocykle były najlepszym wyborem i czy policjanci w pełni wykorzystają ich możliwości. Natomiast fakty są takie, że od teraz jeżdżąc motocyklem lub quadem po nielegalnych szlakach w lasach województwa świętokrzyskiego, będzie się można natknąć na patrol na Yamahach Tenere 700. Dwie takie maszyny trafiły właśnie w ręce tamtejszych funkcjonariuszy.

Nie oszukujmy się – motocykliści i quadowcy w lasach i innych miejscach wyłączonych z ruchu kołowego cieszą wyłącznie samych siebie. Jak byśmy na to nie patrzyli, i prawo, i tzw. opinia publiczna są przeciwko nam. Dotyczy to zwłaszcza regionów atrakcyjnych turystycznie, gdzie na offroadowych szlakach można spotkać wielu spacerowiczów. Do takich z pewnością należy województwo świętokrzyskie.

Nowa Yamaha Ténéré 700 Extreme – w końcu taka, jaka powinna być już dawno!

Dwie Yamahy Tenere 700 wraz ze strojami dla kierowców i dodatkowym wyposażeniem trafiły do służby w policji dzięki dofinansowaniu z Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Łączna wartość pakietu to 120 tysięcy zł. 

Świętokrzyska policja otrzymała dwie Yamahy Tenere 700 do walki z nielegalnym offroadem

Świętokrzyska policja podejmuje szereg działań w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa. Te motocykle będą służyć do tego, aby skutecznie walczyć z osobami popełniającymi wykroczenia i eliminować je z terenów leśnych czy parków krajobrazowych. Dużo zgłoszeń, które do nas napływają, dotyczą niszczenia zieleni, płoszenia zwierząt czy wjazdu nieuprawnionych pojazdów, szczególnie quadów. Wraz ze Strażą Leśną, dzięki nowym motocyklom, będziemy bardziej skuteczni – powiedział zastępca komendanta wojewódzkiego kieleckiej policji, insp. Jarosław Tokarczyk.

Zdjęcia z FB “Świętokrzyska Policja”

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY