W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prototypu nowego nakeda Suzuki GSR 1000. Obecnie motocykl przechodzi testy, a pierwsze jego wersje mają zostać zaprezentowane podczas październikowych targów EICMA.

Wprawdzie najbardziej oczekiwaną nowością fabryki z Hamamatsu na mediolańskich targach będzie nowy model Suzuki V-Strom 1000, jednak prawdopodobnie nie będzie to jedyna premiera. Wszystko wskazuje na to, że właśnie wtedy zadebiutuje nowy naked, zbudowany na bazie sportowego modelu GSX-R.

Linia gixer cieszy się niesłabnąca popularnością już 25 lat, jednak w odróżnieniu od konkurentów Suzuki do tej pory nie budowało nakedów na bazie swoich sportowych modeli. Tym razem ma być inaczej.

Pierwsze zdjęcia z testów nowego nakeda z silnikiem GSX-R zostały właśnie opublikowane w sieci.  Niestety fotografie są bardzo słabej jakości – nawet na ich podstawie widać jednak, że z zewnątrz prototyp Suzuki GSR1000 ma wiele wspólnego z młodszym bratem, modelem GSR750.

Według nieoficjalnych informacji czterocylindrowy silnik zapożyczony z modelu GSX-R ma dysponować mocą 180 KM, a nowy naked będzie naszpikowany elektroniką. Otrzyma m.in. kontrolę trakcji, ABS oraz kilka trybów jazdy. Ma więc być bezpośrednią konkurencją dla Hondy CB1000R i Kawasaki Z1000.

Nieznany jest jeszcze choćby szacunkowy zakres cenowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here