Reklama

W sieci pojawiły się pierwsze specyfikacje i zdjęcia turystycznego skutera BMW C650GT 2013. Zarówno osiągi, jak i sylwetka plasują ten jednoślad raczej wśród motocykli niż tego, co zwykle określane jest nazwą „skuter”.

Silnik C650GT, o pojemności 647 cm3, dostarcza 60 KM i 66 Nm przy 6000 obr/min. Bawarscy inżynierowie dostroili reakcje silnika tak, by zapewnić jak najlepszą współpracę z automatyczną skrzynią biegów, zachowując przy tym sportowy charakter.

BMW C650GT 2013, podobnie jak jego mniejszy brat C600 ma ramę rurową, aluminiowy wahacz i solidny widelec o średnicy 40 mm, co zwiększa sztywność i poprawia osiągi. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie kąpieli olejowej łańcucha, co z pewnością wpłynie na częstotliwość i łatwość konserwacji.

Jako jednoślad klasy GT, wyposażono ten maxi skuter turystyczny w szerszy fotel, wyższą, elektrycznie regulowaną szybę i wyższą kierownicę. O bagaże zadbają większe schowki o łącznej pojemności, 60-litrów, w których z łatwością zmieszczą się dwa kaski lub niezbyt duże torby z zakupami.

Choć dokładna cena BMW C650GT 2013 nie jest jeszcze ustalona, szacuje się, że przekroczy ona 50 tys. zł.

1 KOMENTARZ

  1. Zastanawia mnie fakt podawania newsa, skoro na stronie BMW Polska już od dawna są dostępne wszystkie dane włącznie z ceną?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.