Prototyp swojego najnowszego jednośladu, elektrycznego skutera E-Speed, został zaprezentowany na targach Tokyo Motor Show. Nowy skuter elektryczny KTM do sprzedaży trafi nie wcześniej niż w 2015 roku.

Skuter elektryczny KTM E-Speed wyposażono w baterię litowo-jonową o mocy 4,3 kWh. Nie jest to wartość oszałamiająca, ale do jej naładowania ze zwykłego gniazdka wystarczą dwie godziny. Skuter waży 140 kg, a silnik oferuje 15 KM  mocy i aż 36 Nm momentu obrotowego. Zasięg wyniesie jednak zaledwie 60 kilometrów, a prędkość maksymalna – około 80 km/h.

Zawieszenie E-Speeda to jednoramienny wahacz z tyłu i ,co ciekawe, jednoramienny widelec. Interesującym rozwiązaniem są hamulce z ABS i systemem odzysku energii. Mocny akcent zaprezentowanego skutera to 14-calowe felgi i napęd paskiem.

KTM nie ujawnił żadnych planów dotyczących sprzedaży E-Speed. Mamy nadzieję, że skuter elektryczny KTM E-Speed nie podzieli losu swojego starszego brata Freeride-E.

Jak pisaliśmy niedawno, KTM odłożył prace nad motocyklem elektrycznym. Szef austriackiej marki Stefan Pierer twierdził, że na prawdziwe współzawodnictwo między prądem a benzyną jest po prostu za wcześnie. Okazuje się, że pomarańczowi nie chcą całkowicie porzucać prac nad rozwojem techologii. Nowym pomysłem na wykorzystanie energii elektrycznej jako napędu jednośladu będzie właśnie skuter elektryczny E-Speed.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.