Są już pierwsze zdjęcia szosowej wersji Suzuki V-Strom 800. Czekamy na premierę!

-

Dokumenty homologacyjne Suzuki V-Strom 800 (bez symbolu DE) krążą już po całym świecie i dają dosyć jasny obraz tego, czego możemy się spodziewać po nowym modelu. W jednym z wniosków znalazły się nawet niewielkie, ale dosyć czytelne zdjęcia. Wygląd i specyfikacja tego motocykla nie są specjalnym zaskoczeniem – zapowiada się bardzo przyjemny motocykl turystyczny do szerokiego użytku. 

O Suzuki V-Strom 800 DE wiemy już niemal wszystko. Najpierw przetestowaliśmy go w czasie premierowych pokazów na Sardynii, potem zestawiliśmy z innymi maszynami z tego segmentu w czasie naszej akcji „9 pomysłów na adventure”, a następnie zabraliśmy na wyjazd do Rumunii i Bułgarii. To świetny, uniwersalny motocykl turystyczno-terenowy, który sprawdzi się na każdym rodzaju nawierzchni. Jednocześnie od razu wiedzieliśmy, że nie każdemu przypadnie do gustu, choćby ze względu na szprychowe koła z dużym 21-calowym przodem i dętkowymi oponami.

Są już pierwsze zdjęcia szosowej wersji Suzuki V-Strom 800. Czekamy na premierę!

Patrząc na inne modele V-Strom, występujące zarówno w wersji bardziej uterenowionej (650 XT i 1050 DE), jak i przeznaczonej na szosę, podejrzewaliśmy, że również osiemsetka doczeka się takiego wariantu. I on właśnie nadchodzi, będzie zaprezentowany prawdopodobnie jesienią. Model nazwany po prostu V-Strom 800 będzie się toczył na odlewanych kołach w rozmiarach 19/17 cali, obutych w bezdętkowe opony. W standardzie otrzyma wyższą szybę, która w DE dostępna jest jako opcja. Będzie miał również węższą kierownicę, skrócony wahacz i nieco mniejsze skoki zawieszeń. Słowem – będzie skrojony typowo pod użytek drogowy. Ma też być o 7 kg lżejszy od wersji DE. Będzie też nieco tańszy, jego cena nie powinna przekroczyć 50 tys. zł. Niestety najprawdopodobniej nie otrzyma tempomatu, nawet jako opcja dodatkowa.

Są już pierwsze zdjęcia szosowej wersji Suzuki V-Strom 800. Czekamy na premierę!

Zdjęcia do paszportu

Sporo informacji o nadchodzącym modelu można znaleźć w dokumentach homologacyjnych składanych w różnych krajach świata, m.in. w USA i Szwajcarii. Dodatkowo, taki wniosek składany w Australii musi zawierać nie tylko opis maszyny, ale też jej ogólne zdjęcia. I właśnie fotki z australijskiego urzędu możemy dzisiaj oglądać. Nie są zbyt wyraźne, natomiast dokładnie widać na nich najważniejsze elementy nowego V-Stroma 800. Pozostaje nam cierpliwie czekać na premierę. 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY