Zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike Offroad jadą do Wielkopolski. Zapraszamy do Kiełczewa!

-

Sezon 2023 w sportach motorowych powoli się kończy. Przed nami przedostatnia runda offroadowego Pucharu Polski Pit Bike. Zawodnicy dosiadający minimotocykli Pit Bike MRF, Kayo, RXF i YCF już w najbliższą niedzielę po raz pierwszy będą rywalizować na torze w Kiełczewie koło Kościana. 

Nowe obiekty to zawsze doza ekscytacji, ale także wyzwanie organizacyjne. W tym roku zawodnicy ścigający się w wersji terenowej nie mogli narzekać na zbyt małą liczbę wydarzeń. Coraz bliżej do momentu, kiedy poznamy najlepszych zawodników cyklu. 

Finałowa III runda Mistrzostw Polski Pit Bike Supermoto za nami. Ogromne emocje w Słomczynie!

– Piąta runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road to ostatnia szansa na zdobycie punktów przed finałem sezonu. W tym roku, w nowej formule, zawodnicy zbierają punkty przez cały sezon, a najlepsza dwudziestka w każdej klasie, spotka się na MXDG w Dąbrowie Górniczej, by wyłonić zdobywcę pucharu. To był bardzo intensywny sezon, okraszony niesamowitymi emocjami. Jego końcówka, zapowiada się równie emocjonująco, wiem że organizatorzy na torze Kiełczewo przygotowali wiele niespodzianek, a największą atrakcją będzie zapewne sam tor, który jest bardzo chwalony przez zawodników i rodziców – mówi Sylwia Żółtowska, Otopit. 

Zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike Offroad jadą do Wielkopolski. Zapraszamy do Kiełczewa!

Po raz pierwszy na tym torze

Dla większości zawodników tor będzie sporą loterią, gdyż zawody odbywają się tam po raz pierwszy. Jak zapowiada lokalny organizator, to bardzo ciekawy, ale i wymagający obiekt. – Na odbiorze toru komisja stwierdziła, że pierwszy raz nie ma żadnych zastrzeżeń do obiektu – podkreśla Leszek Zemler, Ostra Ekipa Kościan. – Tor jest bardzo przyjemny do jazdy, długi i szeroki, ale także szybki. Dwa grunty: czarny i piaszczysty, będą fizycznym sprawdzianem dla wszystkich zawodników. Cały czas trzeba pracować na motocyklu, nie ma gdzie odpocząć. Z naszego toru bardzo zadowoleni są rodzice, bo jest bardzo bezpiecznie. Jeszcze nikomu nic poważnego się tu nie stało. Jesteśmy po raz pierwszy gospodarzem zawodów pit bike i postaramy się, by każdy wyjechał od nas zadowolony. Zapraszamy serdecznie na tor Kiełczewo!

Zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike Offroad jadą do Wielkopolski. Zapraszamy do Kiełczewa!

V runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road zorganizowana przez Ostrą Ekipę Kościan na torze Kiełczewo, odbędzie się w najbliższą niedzielę 17 września 2023. Tradycyjnie w sobotę i w niedzielne przedpołudnie będą odbywać się treningi i kwalifikacje. Właściwe wyścigi wystartują koło południa. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY