Brytyjski biker, który szukał na forum sposobu na uniknięcie mandatu za przekroczenie prędkości skończył w więzieniu. Jego aroganckie posty wywołały wściekłość internautów i sprowokowały ich do zgłoszenia go na policję.

Andrew John Kelly chciał na forum poświęconym mandatom dowiedzieć się, jak może uniknąć odpowiedzialności za przekroczenie prędkości, którego dopuścił się w North Yorkshire rok wcześniej. Był ciekaw co grozi mu za nie przyjmowanie listów od policji.

Kelly wywołał oburzenie forumowiczów swoim zarozumialstwem. Chwalił się, jak wielokrotnie oszukiwał władze i w ten sposób unikał płacenia kar. Uczciwi internauci zainteresowali jego przypadkiem policję.

Podczas przesłuchania Kelly próbował zwodzić stróżów prawa, że kierowcą uwidocznionym na zdjęciach z fotoradaru był potencjalny nabywca motocykla o imieniu Richard. Policjanci sprawdzili jednak, że zarówno kształt sylwetki, cechy charakterystyczne, jak i ubrania wskazują, że to właśnie Kelly prowadził wtedy motocykl.

Został on skazany na 8 miesięcy więzienia, przypisano mu także sześć punktów karnych. Komendant policji North Yorkshire skwitował całą rzecz krótko: Kłamstwo ma krótkie nogi. Musi wypić piwo, którego nawarzył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here