Pierre Terblanche, szef designu producenta niezwykłych customów – firmy Confederate Motorcycles, odszedł do Royala Enfielda. Wybitny wizjoner ma zająć się zmianą wizerunku nobliwych motocykli o XIX-wiecznym rodowodzie.

Pierre Terblanche dał się poznać jako znakomity designer i wizjoner. Przez wiele lat pracował jako szef designu w Ducati, podobne stanowiska zajmował także w firmach Cagiva, Piaggio i Norton. Ostatnio mieliśmy okazję podziwić jego dzieła projektowane dla jednego z najbardziej ekskluzywnych producentów customów – Confederate Motorcycles.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Po półtorarocznej przygodzie z bardzo drogimi wykonywanymi ręcznie motocyklami Terblanche przechodzi do masowego wytwórcy tanich jednośladów – indyjskiego Royala Enfielda. Siddhartha Lal, właściciel marki Royal Enfield, podkreśla, że wraz z nadejściem tak wybitnego designera Royal Enfield rozpoczyna nowy rozdział w historii firmy.

Przekładając PR-owy żargon na język polski można stwierdzić, że właściciel dawnej brytyjskiej marki, której historia sięga XIX wieku chciałby tchnąć w jej wizerunek nieco nowoczesności. O pierwszych krokach w stronę “nowego” świadczyć może nieoficjalna informacja o rychłej premierze motocykla klasy adventure z silnikiem o pojemności 400 cm3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.