Model choppera 1:6 zasili aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

-

Do 14 stycznia można licytować w specjalnym serwisie aukcyjnym ręcznie wykonany model choppera. Do jego produkcji użyto części stosowanych na co dzień przez Jastrzębskie Zakłady Remontowe podczas prac produkcyjno-remontowych zlecanych przez kopalnie.

Model został w całości zaprojektowany i wykonany w skali 1:6 przez pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej –  specjalnie na XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już 13 stycznia 2013 r. Cena wywoławcza wynosiła złotówkę, już teraz figurka osiągnęła wartość ponad 1000 zł (20 grudnia).

Motocykl zbudowany jest z wysokiej jakości stali austenitycznej, wykorzystywanej do wykonania zabezpieczeń antykorozyjnych, a lusterka – z płytek skrawających z węglika spiekanego. Z końcówek prądowych palnika MAG zrobiono zakończenia układu wydechowego, a elementy łańcucha Galla posłużyły do produkcji podnóżka. Chopper JZR waży 6,3 kg, ma długość 45 cm, szerokość 16,5 cm i wysokość 18,5 cm.

Przebieg aukcji można śledzić pod tym linkiem.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY