Włoska firma Clover zaprezentowała całoroczną kurtkę motocyklową, wyposażoną w system poduszek powietrznych. W pełni zintegrowany z kurtką airbag napełnia się w czasie 0,08 sekundy.

Model pod nazwą Crossover Airbag wykonany jest z nieprzemakalnego materiału Duratek7, a dodatkowo zawiera wewnątrz wodoodporną membranę. W razie potrzeby poduszka może zostać szybko zdemontowana – np. przed praniem. Do motocykla mocowana jest przez specjalny zaczep z elastyczną linką, umożliwiającą poruszanie się wokół pojazdu w promieniu kilku metrów. Nie jest więc wymagana żadna modyfikacja motocykla.

Clover zapewnia, że to pierwsza na świecie trzywarstwowa kurtka motocyklowa z homologowaną poduszką powietrzną. Pod względem funkcjonalności nie różni się od innych kurtek z górnej półki: wyposażona jest w kieszenie, protektory, suwaki, system wentylacji i elementy odblaskowe.

Crossover Airbag posiada wszystkie europejskie i międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa. Dostępna będzie w drugim kwartale 2013 roku.

Cena: 499 euro (2 000 zł)

– wersja bez poduszki: 299 euro (1200 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.