Na nową wersję Hondy Africa Twin trzeba jeszcze poczekać. Na osłodę Honda pokazała w Mediolanie prototyp, który powoduje szybsze bicie serca u każdego podróżnika – to rasowy, godny poprzednika motocykl True Adventure.

Następca legendarnego modelu Africa Twin wystąpił na targach EICMA w pełnym wyprawowym rynsztunku. Nie chodzi bynajmniej o aluminiowe kufry i worki podróżne. True Adventure, bo tak ochrzczono prototyp nosi dumne ślady przeprawy przez błotnisty szlak.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Honda Africa Twin True Adventure  (6)Według Hondy True Adventure inspirowany jest osiągnięciami Hondy w rozmaitych rajdach adventure, w tym niedawnymi sukcesami w Rajdzie Dakar. Ponieważ oferta producenta w segmencie motocyklowych SUV-ów jest bardzo bogata, zdecydowano się przedstawić motocykl nastawiony przede wszystkim na bezdroża.

Honda Africa Twin True Adventure  (2)True Adventure ma być maszyną o wyjątkowych zdolnościach terenowych, motocyklem, którym będzie można objechać całą kulę ziemską. Dla podkreślenia ducha przygody i możliwości terenowych obok prototypu True Adventure pojawiła się Honda CRF450 Rally oraz model NXR Africa Twin, na którym Gilles Lalay wygrał w 1989 roku Rajd Paryż-Dakar.

Honda Africa Twin True Adventure  (5)Jak dotąd producent skąpi danych technicznych nowego motocykla. W prototypie zastosowano dwucylindrowy silnik rzędowy, ale nieznane są dokładnie informacje na jego temat. Oficjalna prezentacja produkcyjnej wersji motocykla odbędzie się najprawdopodobniej podczas którejś z najbliższych imprez targowych.

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.