NajnowszeCyber transformer. Ducati prezentuje nową Multistradę 1200

Cyber transformer. Ducati prezentuje nową Multistradę 1200 [EICMA]

-

[sam id=”24″ codes=”true”]Na stoisku targowym Ducati przedstawiono nowe wcielenie Multistrady 1200. Wizualnie włoski turystyk doczekał się kilku pomniejszych modyfikacji, poważne zmiany dotknęły za to jednostkę napędową, która otrzymała zmienne fazy rozrządu.

Multistrada to jeden z najlepiej sprzedających się modeli włosko-niemieckiego producenta. Podczas prac nad nową wersją popularnego turystyka zwracano uwagę, by efekt finalny był raczej ewolucją, nie rewolucją. Stąd wizualnie nowy model stanowi estetyczne rozwinięcie idei poprzednika. Skrócono charakterystyczny „nos” i delikatnie przemodelowano kształt owiewek.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Największe zmiany dotknęły to, co ukryto pod owiewkami. Opisywany już przez nas silnik Testastretta DVT to całkowicie nowa jednostka napędowa wyposażona w system zmiennych faz rozrządu. Nowa Multistrada została również wyposażona w system antypoślizgowy Bosch MSC oraz czujniki bezwładności IMU (Inertial Measurement Unit – zespół pomiaru bezwładności), dzięki którym możliwe jest bezpieczne hamowanie nawet w zakręcie.

Ducati Multistrada 1200 2015 (1)Czujniki IMU pomagają także systemowi DWC (Ducati Wheelie Control) eliminować efekt wheelie. Obecny na pokłądzie motocykla system kontroli trakcji DTC (Ducati Traction Control) posiada osiem poziomów przeciwdziałania wheelie. Umożliwia to dopasowanie reakcji przedniego koła na gaz w zależności od osobistych preferencji.

Ducati Multistrada 1200 2015 (4)Czujniki IMU zwiększają także możliwości aktywnego zawieszenia DSS (Ducati Skyhook Suspension). Ostatnim z systemów, w które wyposażona jest nowa Multistrada to elektroniczny tempomat. W wersji S znajdzie się łącze bluetooth, dzięki któremu możliwe będzie zintegrowanie własnego smartfona z pokładowym audio.  Pojawi się również aplikacja, która gromadzić będzie dane dotyczące jazdy – użytkownik będzie mógł dzielić się nimi m.in na stronie ducati.com.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Nowa Multistrada dostępna będzie z kilkoma pakietami wyposażenia dodatkowego. W pakiecie Touring znajdą się podgrzewane manetki, kufry i stopka centralna. Pakiet Sport obejmie homologowany do użytku na drogach publicznych wydech Termignoni przedni błotnik wykonany z karbonu, frezowane aluminiowe zbiorniczki płynów hydraulicznych.

Ducati Multistrada 1200 2015 (9)Pakiet Urban zawierać będzie topcase i tankbag z portami USB, zaś pakiet Enduro dodatkowe światła i liczne akcesoria Touratech: gmole, osłonę chłodnicy i miski olejowej, większą stopkę boczną i off-roadowe podnóżki.

Ducati Multistrada 1200 2015 (8)Głównymi konkurentami nowej Multistrady będą KTM 1190 Adventure i BMW S1000XR. Ducati nie podało jak dotąd ceny nowego turystyka.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!
Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

POLECAMY

ZOBACZ RÓWNIEŻ