Promile kontra grawitacja. Nierówna walka nietrzeźwej kobiety ze skuterem [video]

-

W piątek 15 września na rondzie w miejscowości Kamień Kotowy kierująca skuterem przewróciła się wraz z przewożonym pasażerem. Na szczęście nic im się nie stało, ale konsekwencje tego zdarzenia będą poważne. Kobieta miała bowiem ponad 4 promile alkoholu w organizmie, a do tego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nietrzeźwy był również jej pasażer. 

Czy był to powrót z mocno zakrapianej imprezy, czy może tylko desant do sklepu po kolejne zapasy płynnej amunicji – tego nie wiemy. Faktem jest jednak, że 26-latka kierująca skuterem ledwo sobie z nim radziła, jadąc linią mocno falowaną. W dodatku miała ze sobą pasażera, który również spożył solidne ilości płynów wysokoprocentowych. Ich jazda skończyła się na rondzie w Kamieniu Kotowym, gdzie para w końcu wylądowała na asfalcie. 

Jak to często bywa, sam wypadek to nie wszystko. Prowadząca skuter mieszkanka Tłuchowa miała ponad 4 promile alkoholu w organizmie i czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Została ukarana mandatami na łączną kwotę 2000 zł za spowodowanie zagrożenia w ruchu i przewożenie nietrzeźwego pasażera. Ponadto za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi jej kolejne kilka tysięcy zł grzywny oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Pojazd samochodowy, pojazd silnikowy, pojazd mechaniczny – którymi z nich są motocykl i motorower? [definicja, co to znaczy]

Przypominamy, że skuter z silnikiem 50 cm3, czyli według prawnej klasyfikacji motorower, to również pojazd mechaniczny. Jeżeli macie orzeczony zakaz prowadzenia takich pojazdów, pozostaje rower – tradycyjny, ze wspomaganiem elektrycznym lub z silnikiem pomocniczym o pojemności do 50 cm3.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY