Policyjna wersja Hondy CBR została zaprezentowana podczas indyjskich Targów Zabezpieczeń w New Delhi. Jak przystało na rasowy indyjski jednoślad z górnej półki, policyjną Cebrę wyposażono w potężny silnik o pojemności… 250 ccm.

Motocykl powstał we współpracy z firmą IJS Electronics, producentem akcesoriów sygnałowych dla różnego rodzaju służb. Przeznaczeniem policyjnej Hondy CBR mają być patrole zatłoczonych indyjskich ulic. Na wyposażeniu jednośladowego radiowozu znalazły się rzecz jasna wydajne koguty policyjne wykonane w technologii LED, syreny i inne akcesoria, których oczekujemy po porządnym policyjnym pojeździe.

Policyjna Honda CBR250R

Dość dziwacznym pomysłem jest zamontowanie tylko jednego kufra – z lewej strony motocykla. W zamierzeniu projektantów miała to być przestrzeń na dokumenty ale obciążenie tylko jednej strony jednośladu może zaburzyć jego równowagę i manewrowność.

Nas najbardziej zaskakuje jednak fakt pozostawienia w policyjnej wersji standardowego silnika Cebry. Jednostka napędowa generuje zaledwie 26 KM i 23 Nm. Wnioskując z tych danych technicznych, indyjscy przestępcy poruszają się wyłącznie na skuterach „pięćdziesiątkach”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.