Pirelli weźmie udział w ponad 150 motocyklowych mistrzostwach na całym świecie w sezonie 2024

-

Firma Pirelli jest gotowa na kolejne motocyklowe wyzwania w nadchodzącym sezonie sportów motorowych. Rozpocznie się on już w dniach 23-25 lutego w Australii, pierwszą rundą Mistrzostw Świata FIM Superbike. To zaledwie jedna ze 150 serii – w tym MotoGP – w których wezmą udział zawodnicy jeżdżący na oponach włoskiego producenta.

Najważniejszą wiadomością na rok 2024 jest przystąpienie Pirelli do mistrzostw świata klas Moto2 i Moto3 jako jedynego dostawcy opon. W ramach trzyletniej umowy włoski producent będzie zaangażowany w Grand Prix klas lekkiej i pośredniej co najmniej do sezonu 2026.

Zmiana dostawcy opon w mistrzostwach świata. Zawodnicy klas Moto2 i Moto3 testowali ogumienie Pirelli

Pirelli tradycyjnie już wprowadza na nowy padok filozofię zawartą w swoim słynnym motto: „Sprzedajemy to, na czym się ścigamy, ścigamy się na tym, co sprzedajemy”. Zaoferuje zawodnikom gamę opon standardowych, a nie prototypów. Powstały one w wyniku ciągłej ewolucji, która miała miejsce przez 20 sezonów Mistrzostw Świata FIM Superbike, które pozostają dla Pirelli głównym „laboratorium na świeżym powietrzu”. 

Pirelli weźmie udział w ponad 150 motocyklowych mistrzostwach na całym świecie w sezonie 2024

 

Pirelli będzie także wyłącznym dostawcą opon (różnych wariantów modelu Diablo) dla nowo utworzonych Motocyklowych Mistrzostw Świata Kobiet FIM. Włoskie opony będą również używane przez uczestników pucharów młodych talentów, będących częścią projektu Dorny (organizatora WSBK i MotoGP) „Road to MotoGP”.

Wymienione mistrzostwa są częścią ponad 150 cykli zawodów motocyklowych na afalcie i w terenie, w których Pirelli weźmie udział w 2024 roku Na torach asfaltowych, oprócz tych już wspomnianych, Pirelli bierze także udział w niektórych z najbardziej prestiżowych mistrzostw krajowych, takich jak British Superbike (w których jest wyłącznym dostawcą od 2008 r.), niemieckie mistrzostwa IDM czy francuskie mistrzostwa Superbike.

Pirelli weźmie udział w ponad 150 motocyklowych mistrzostwach na całym świecie w sezonie 2024

Potwierdzone jest także zaangażowanie Pirelli w zawody terenowe, począwszy od Motocrossowych Mistrzostw Świata FIM, organizowanych przez Infront, w których włoski producent opon może poszczycić się rekordem 81 tytułów mistrzowskich na świecie i w których będzie oficjalnym dostawcą opon do 2025 roku włącznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY