Zmiana dostawcy opon w mistrzostwach świata. Zawodnicy klas Moto2 i Moto3 testowali ogumienie Pirelli

-

Od przyszłego sezonu firma Pirelli będzie oficjalnym dostawcą opon dla klas Moto2 i Moto3 w Mistrzostwach Świata. W czasie ostatniej rundy MotoGP w Barcelonie zawodnicy i zespoły mieli okazję przetestować gumy Diablo Superbike, na których będą się ścigać już niedługo. Wyniki testów są bardzo obiecujące.

Klasy Moto2 i Moto3 to ważna kuźnia talentów, z której najlepsi przechodzą następnie do klasy królewskiej. Wyżej już się nie da! Począwszy od sezonu 2024 opony dla niższych klas mistrzostw świata będzie dostarczało Pirelli. Z opon włoskiego producenta skorzystają również uczestnicy oficjalnych serii juniorskich FIM, uważanych za przepustkę do mistrzostw świata: JuniorGP World Championship, Idemitsu Asia Talent Cup, Northern Talent Cup i Red Bull MotoGP Rookies Cup.

Test sportowych opon motocyklowych Pirelli – na tor i ulicę [Diablo Rosso II, III, Supercorsa SP V2, V3, Rosso Corsa 2]

Trzy lata na początek

Podpisany przez włoską firmę kontrakt z Dorną, organizatorem MotoGP, jest ważny do 2026 roku. Zawodnicy jeździć będą na slickach Diablo Superbike z mieszanką miękką (SC0) i średnią (SC1, SC2) oraz na oponach deszczowych Diablo Rain. Pierwsze testy nowego ogumienia odbyły się przy okazji ostatniej rundy MotoGP na torze Barcelona-Catalunya. W czasie ponad trzygodzinnych sesji kierowcy i ich zespoły mogli sprawdzić, na czym będą ścigać się już w przyszłym roku. Giorgio Barbier, dyrektor ds. wyścigów motocyklowych w Pirelli, nie kryje zadowolenia po przeprowadzonych testach:

Dla Pirelli bilans pierwszego testu z udziałem zespołów i zawodników Moto2 i Moto3 jest z pewnością bardzo pozytywny. Tor w Barcelonie jest dość wymagający dla opon, dlatego był to doskonały poligon do przeprowadzenia pierwszego testu i od razu sprawdzenia przydatności naszego produktu. Nawet przy braku oficjalnych czasów okrążeń widzieliśmy, że jesteśmy już bardzo szybcy i że poziom zużycia jest bardzo dobry, przede wszystkim jeśli weźmiemy pod uwagę, że dzisiaj odbył się pierwszy test w warunkach „plug&play”, czyli bez możliwości ustawienia motocykla.

Zmiana dostawcy opon w mistrzostwach świata. Zawodnicy klas Moto2 i Moto3 testowali ogumienie Pirelli
Giorgio Barbier (Pirelli) i Carlos Ezpeleta (Dorna Sports)

Wiemy, że mamy bardzo wydajny i solidny produkt, a pozytywne komentarze, które otrzymaliśmy dzisiaj od zawodników i znawców, potwierdziły to. Oprócz przyczepności i czystych osiągów doceniono niezwykle intuicyjne zachowanie, łatwość obsługi i poczucie pewności przodu motocykla i doskonałego wyważenia pomiędzy obiema osiami. Zawodnicy od samego początku mogli naciskać na szybsze okrążenia dzięki kontroli i precyzji, jaką gwarantowały nasze opony. Innymi słowy, od razu poczuli wysoki poziom bezpieczeństwa. I były to uwagi zgodne, nie było głosów odmiennych. To dla nas doskonały start i jestem przekonany, że gdy maszyny zostaną ustawione specjalnie pod nasze opony, będą mogły w pełni wykorzystać swój potencjał.

Więcej informacji o motocyklowych oponach Pirelli znajdziecie na stronie www.pirelli.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY