Wierzcie lub nie, ale stara dobra Jawa wciąż jest produkowana i ma się całkiem nieźle. Nowy model 350 można kupić w jednej z trzech wersji: Classic, Sport oraz Military Limited Edition. Ceny zaczynają się już od 4 035 euro (równowartość 17 000 zł).

Wszystkie trzy wersje są napędzane przez ten sam dwusuwowy silnik o pojemności 345 cm3 współpracujący z czterobiegową skrzynią i wyposażone są w elektryczny starter. Motocykl osiąga moc 23 KM i maksymalny moment obrotowy 32 Nm. Z przodu zastosowano nawiercane tarcze hamulcowe o średnicy 265 mm. Zbiornik paliwa o pojemności 17 litrów zgodnie z zapewnieniami producenta powinien wystarczyć aż na 400 km.

Entuzjaści czeskiej marki z pewnością docenią klasyczną wersję, w której zachowano charakterystyczne elementy z dawnych lat, między innymi owalny zbiornik paliwa z chromowanymi akcentami. Wersja Military Limited Edition w modnym stylu scramblera występuje w kolorze wojskowej zieleni z kostkowymi oponami. W wersji sportowej zastosowano nieco inne przełożenia skrzyni biegów i owiewkę dla lepszej ochrony przed wiatrem.

Produkcja motocykli odbywa się w nowej fabryce Jawy w miejscowości Týnec nad Sázavou w Czechach.

21 KOMENTARZE

  • Ty się znasz jak mało kto na dwusuwach A Nowe skutery z chin których nikt nie sprawdzał na emisje spalin?? jeżdzą zarejestrowane?

 1. szajs każda jawa 350 cz 350 inna bajka żeliwne gary żadna jawa nie miała polotu do cz a wały no niestety zależy od użytkowania motocykla ale gdy się szanowało to potrafiły pojeździć

 2. miałem kiedyś ten sprzęcik, instalacja jeszcze 6V. sporo zdrowia mnie kosztowała, o pieniądzach nie wspominając. ale jeśli już jeździła, to dawała sporą frajdę. cena 17 k zł chyba pochodzi z kosmosu.

 3. a jeszcze co do dwusuwów: nigdzie nie jest napisane, że silnik dwusuwowy nie może mieć homologacji. musi tylko spełniać normy EU w zakresie składu spalin. w ogóle, to dwusuwy są bardzo perspektywiczne, jeśli chodzi o rozwój konstrucji. nie spisujmy ich przedwcześnie na straty.

 4. Jeżeli by nie spełniał norm UE to pewnie by nie wszedł do produkcji. Znajomy ma taką i nie miał problemu z jej rejestracją

 5. Niedrogo, jedynie 17 tys. złotych;)! Miałem tą Jawę 350 TS i nawet dobrze ją wspominam. Jakby zamontowali silnik 4-suwowy o takiej pojemności i poprawili jakość tych sprzętów. A tak konstrukcja silnika pochodzi z lat 50-tych XX wieku!

 6. Jakie ukręcanie wałów? Jakie koszta?!
  Ludzie,opanujcie się. Mam TS z 88 roku. Po remoncie śmiga i śmiga. 3 rok bez awarii,nawet bez usterek.
  Niestety,ale w tamtych czasach oleje do mieszanek były gorsze jak piasek w benzynie…..

  Druga sprawa – jak kraj nie jest w unii to sobie może nawet 16 litrowe 2T produkować:)
  trzecia sprawa – obecnie nie można produkować 2T większego niż 50 cm3 na drogę. Motocrossy owszem,ale nic,co ma poruszać się po drodze nie może być produkowane z 2T. I nie ważne,że spełnia Euro. Trzecia sprawa – już jej nie produkują. Produkowali od 2003 roku do 2014. Teraz Jawa produkuje pełno 125tek z 4T

 7. Tutaj opisali komentarze ludzie którzy raz w życiu siedzieli na tym motocyklu albo wcale.Bo stali obok! Jawa to sprzęcik wcale nie najgorszy! Żadnych urywających się wałów! To MZ spadały kosze sprzęgłowe bo były tylko na stożku 250/251 i grały swożnie na dłoku jak stare gary! Jawa miała problem jedyny.a nawet nie jawa jak ludzie. nie umieli ustawić zapłonu dobrać świec itp Ja miałem w swoim życiu kilkanaście jaw!! I jestem zadowolony jak z jawy tak z Cż !

 8. Problem był nie w jakości motocykli MZ, tylko w jakości olejów sprzedawanych w Polsce… na niemieckim oleju 1:50 i moto nie dymiło, a na polskim miksolu 1:33 do 1:25, bp inaczej kilka tysi i po łożysku igiełkowym korbowodu.
  A największym problemem jawy był gówniany układ zapłonowy, który regularnie się rozregulowywał, i tyle. Moto było całkiem ok poza tym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here