Osiem cylindrów, nieskończony luksus. Oto Souo S 2000 ST – chiński rywal Gold Winga

-

Od dawna mówi się o tym, że chińskie firmy coraz śmielej wchodzą w segment dużych motocykli. W przypadku tej maszyny mamy jednak do czynienia z czymś absolutnie zuchwałym. Należąca do koncernu Great Wall marka Souo na niedawnych targach w Pekinie zaprezentowała ciężkiego, luksusowego turystyka S 2000 ST, napędzanego ośmiocylindrowym silnikiem o pojemności dwóch litrów. 

Koniec z wizerunkiem producentów wyłącznie prostych, lekkich i tanich jednośladów dla wędkarzy i dostawców jedzenia. Chińskie firmy motoryzacyjne są w stanie produkować pojazdy z najwyższej półki i coraz częściej to udowadniają.

Dobry motocykl chiński, czyli jaki? Testowane marki o naszej najlepszej opinii – nie tylko adventure [Voge, Kove, Benda, CF Moto, Keeway, MBP]

Na pekińskich targach Beijing International Motorcycle Exhibition pokazano motocykl S 2000 ST marki Souo, należącej do wielkiego koncernu Great Wall. Zbudowano go z takim rozmachem, że nawet właściciele Gold Wingów czy topowych touringów Harleya i Indiana mogą poczuć się zmieszani. 

Osiem cylindrów, nieskończony luksus. Oto Souo S 2000 ST – chiński rywal Gold Winga

Sylwetka Souo S 2000 ST wydaje się zresztą łączyć cechy swoich japońskich i amerykańskich konkurentów. Natomiast pod względem technicznym jest on w niemal każdym aspekcie potężniejszy. Jego rozstaw osi to 1, 81 metra, o ponad 11 cm więcej niż w Hondzie. Silnik? Równe dwa litry pojemności, a skoro Gold Wing miał sześć płasko ułożonych cylindrów, to czemu nie dodać jeszcze dwóch? Souo jest napędzane ośmiocylindrową jednostką, prawdopodobnie w układzie flat-eight (nie bokser!). Jego mocy nie ujawniono, ale z pewnością jest wystarczająca. Jakby hondowskiego klimatu było mało, silnik współpracuje z ośmiostopniową, dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów. 

Osiem cylindrów, nieskończony luksus. Oto Souo S 2000 ST – chiński rywal Gold Winga

Motocykl waży ponad 400 kg i jest pełen dodatków mających zapewnić kierowcy i pasażerowi maksymalną wygodę. Mamy tu m.in. wielki, kolorowy wyświetlacz ze sterowaniem głosowym, bogato tapicerowaną i podgrzewaną kanapę oraz obowiązkowy zestaw pojemnych kufrów. 

Osiem cylindrów, nieskończony luksus. Oto Souo S 2000 ST – chiński rywal Gold Winga

Nie znamy jeszcze planów koncernu Great Wall co do dystrybucji tego motocykla na poszczególnych rynkach, a tym bardziej jego ceny. Możemy się jednak spodziewać, że będzie co najmniej bardzo konkurencyjna. Nawet jeśli miałby to być tylko efektowny pomnik chińskiej myśli technicznej, to swoją robotę już zrobił – jesteśmy pod dużym wrażeniem.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY