Brytyjski producent zmodernizował swój flagowy cruiser, model Triumph Rocket III w wersjach Roadster oraz Tourer. Oprócz liftingu wyglądu (chromy zostały zastąpione przez czernie) najistotniejszą modyfikacją jest oddławienie silnika.

Poprzednie wersje Triumph Rocket III Roadster i Triumph Rocket III Touring miały ograniczoną moc i moment obrotowy na trzech pierwszych biegach. Od tego roku model ten zaoferuje jeźdźcowi pełną moc na wszystkich przełożeniach. Pierwszy z nich będzie dysponował mocą 146 KM i kosmicznym momentem 221 NM przy małych obrotach 2750 RPM, drugi zaoferuje 105 KM i 203 NM momentu. To wprawdzie te same wartości, co w modelach 2012, dostępne są jednak również na niższych biegach.

Triumph Rocket III 2013 ma teraz mniej części chromowanych – zostały one zastąpione przez czarne dodatki (lusterka,, osłona chłodnicy,lagi itp.). Nowe wykończenia dostępne będą w dwóch wariantach kolorystycznych: czarny metalik z podwójnym czerwonym paskiem pośrodku oraz czarny mat z dwoma paskami.

Pomimo tego nowy Triumph Rocket III oferuje dostatecznie dużo chromu, co dobrze widać na zdjęciach. Kolejną modyfikacją jest oparcie pasażera (w poprzednich wersjach go nie było) oraz lekko przeprofilowane siodło i kierownica, dzięki czemu kierowca siedzi w bardziej wyprostowanej pozycji. Ma to sprzyjać dalszym podróżom.

Ceny w Polsce nie zostały jeszcze podane – na stronach dystrybutorów dostępny jest jedynie model Triumph Rocket III Roadster 2012, który kosztuje 72 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here