Turystyczne opony motocyklowe Continental ContiMotion, stosowane m.in.w modelu Honda Goldwing,  mogą być wadliwe. Producent ogłosił właśnie w USA, że ich posiadacze mogą je bezpłatnie wymienić na nowe.

Do producenta wpłynęły skargi od właścicieli, potwierdzone ostatecznie przez działy badań Continental. Skarżyli się oni na nierównomierne zużycie tylnych opon ContiMotion w rozmiarze 180/60R16 74H. Guma pękała, pokazywały się na niej rowki, w niektórych przypadkach widoczne było nawet płótno. Może to prowadzić do zmniejszenia ciśnienia w oponie i utraty przyczepności podczas jazdy.

Problem zasygnalizowali posiadacze hiperturystycznego modelu Honda Goldwing. Pęknięcia pojawiały się w czasie jazdy z dużym obciążeniem (pasażer i bagaże) lub wtedy, gdy opony były zbyt słabo napompowane. Continental podkreślił jednak w oświadczeniu, że było ani jednego wypadku związanego z tą wadą technologiczną.

Akcja wymiany dotyczy około 1700 opon, sprzedawanych w USA w latach 2011-2012. Źródła milczą na temat opon sprzedawanych w Europie, w tym w Polsce. Mogły one jednak trafić do naszego kraju za pośrednictwem mniejszych importerów.
Numery seryjne wadliwych opon to od H60LJJE5110 do H60LJJE3811.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ