Niektóre turystyczne opony motocyklowe Continental ContiMotion są do wymiany

-

Turystyczne opony motocyklowe Continental ContiMotion, stosowane m.in.w modelu Honda Goldwing,  mogą być wadliwe. Producent ogłosił właśnie w USA, że ich posiadacze mogą je bezpłatnie wymienić na nowe.

Do producenta wpłynęły skargi od właścicieli, potwierdzone ostatecznie przez działy badań Continental. Skarżyli się oni na nierównomierne zużycie tylnych opon ContiMotion w rozmiarze 180/60R16 74H. Guma pękała, pokazywały się na niej rowki, w niektórych przypadkach widoczne było nawet płótno. Może to prowadzić do zmniejszenia ciśnienia w oponie i utraty przyczepności podczas jazdy.

Problem zasygnalizowali posiadacze hiperturystycznego modelu Honda Goldwing. Pęknięcia pojawiały się w czasie jazdy z dużym obciążeniem (pasażer i bagaże) lub wtedy, gdy opony były zbyt słabo napompowane. Continental podkreślił jednak w oświadczeniu, że było ani jednego wypadku związanego z tą wadą technologiczną.

Akcja wymiany dotyczy około 1700 opon, sprzedawanych w USA w latach 2011-2012. Źródła milczą na temat opon sprzedawanych w Europie, w tym w Polsce. Mogły one jednak trafić do naszego kraju za pośrednictwem mniejszych importerów.
Numery seryjne wadliwych opon to od H60LJJE5110 do H60LJJE3811.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY