Turystyczne opony motocyklowe Continental ContiMotion, stosowane m.in.w modelu Honda Goldwing,  mogą być wadliwe. Producent ogłosił właśnie w USA, że ich posiadacze mogą je bezpłatnie wymienić na nowe.

Do producenta wpłynęły skargi od właścicieli, potwierdzone ostatecznie przez działy badań Continental. Skarżyli się oni na nierównomierne zużycie tylnych opon ContiMotion w rozmiarze 180/60R16 74H. Guma pękała, pokazywały się na niej rowki, w niektórych przypadkach widoczne było nawet płótno. Może to prowadzić do zmniejszenia ciśnienia w oponie i utraty przyczepności podczas jazdy.

Problem zasygnalizowali posiadacze hiperturystycznego modelu Honda Goldwing. Pęknięcia pojawiały się w czasie jazdy z dużym obciążeniem (pasażer i bagaże) lub wtedy, gdy opony były zbyt słabo napompowane. Continental podkreślił jednak w oświadczeniu, że było ani jednego wypadku związanego z tą wadą technologiczną.

Akcja wymiany dotyczy około 1700 opon, sprzedawanych w USA w latach 2011-2012. Źródła milczą na temat opon sprzedawanych w Europie, w tym w Polsce. Mogły one jednak trafić do naszego kraju za pośrednictwem mniejszych importerów.
Numery seryjne wadliwych opon to od H60LJJE5110 do H60LJJE3811.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.