W sieci pojawiło się kolejne szpiegowskie zdjęcie nowego crossovera BMW opartego o model S1000R. Przyszły konkurent Ducati Multistrady będzie dysponował czterocylindrowym rzędowym silnikiem o mocy ok. 160 KM.

Nowy model na razie nie istnieje w oficjalnych dokumentach BMW, więc jego nazwy możemy się tylko domyślać. Na całym świecie nazywany jest więc S1000K, S1000XF albo S1000F. Na pewno wiadomo jedynie, że nowy model będzie miał za zadanie zmiażdżyć Ducati Multistradę – modnego crossovera ze sportowym zacięciem.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Jak wyraźnie widać na nowym zdjęciu, S1000F jest wyposażony w dokładnie takie same silnik i podwozie, jakie widzieliśmy w modelu S1000R. Identyczne są również 17-calowe koła i radialne zaciski hamulcowe. Tył motocykla wydaje się nieco smuklejszy, zapewne dla zapewnienia miejsca na fabryczne kufry.

S1000F

Do napędu modelu S1000F posłuży czterocylindrowy silnik, który w protoplaście – sportowym przecinaku S1000RR osiąga 193 KM. Dla potrzeb modelu turystycznego jego moc zostanie zmniejszona do ok. 160 KM, co, przy fabrycznych mapach zapłonu, zapewni bezproblemową jazdę w każdych warunkach drogowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.