Firma RightPSI znalazła świetne rozwiązanie problemu niewłaściwego ciśnienia w oponach. Specjalne zamienniki nakrętek wentyli wskażą poprawność ciśnienia odpowiednim kolorem pierścienia.

Od właściwego ciśnienia w oponach zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy. Firma RightPSI wprowadziła na rynek proste i skuteczne rozwiązanie, które pozwoli jednym rzutem oka ocenić czy ciśnienie pozwala na bezpieczną podróż. Specjalna nakrętka na zawór powietrza pozwala na określenie ciśnienia w oponach bez stosowania manometru. Wystarczy rzut oka na kolor pierścienia na nakładce wentyla.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Kolor pomarańczowy oznacza zbyt niskie, zaś kolor żółty zbyt wysokie ciśnienie. Prawidłowy poziom określony jest kolorem czarnym. Konstrukcja nakładki pozwala na pompowanie koła bez konieczności jej demontażu. Za to rozwiązanie firma RightPSI zdobyła w 2011 roku nagrodę Popular Mechanics Editor’s Choice Award za innowacyjność.

Nakrętki wentyli RightPSI

3 KOMENTARZE

  1. Czy te nakrętki są produkowane na zadane przez producenta ciśnienie? Są różne typy pojazdów, różne wielkości kół – czy wreszcie różne ciśnienia w zależności od np. obciążenia pojazdu – czy wentyl da się “zaprogramować”? – jeśli nie to zbyteczny gadżet

  2. Coś takiego albo podobnego można kupić już od dawna w Polsce (najmarniej 3 lata). Piszę podobnego, bo pomiar i wskazanie ciśnienia w ten sam sposób, ale nie jestem pewien czy można pompować bez demontażu.
    Nakrętki są produkowane pod konkretne ciśnienie, nic się nie reguluje.
    Wstukaj sobie w google “nakrętki wskaźnik ciśnienia” i gotowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.