Coraz częściej słychać informacje o nowych modelach Moto Guzzi. Rzekomo już w najbliższych dniach z taśm mają zjechać ostatnie V7 i V9, a na ich miejsce zostaną wprowadzone dwa nowe modele, oparte o silnik z V85TT. Na razie nie wiadomo, czy będą to motocykle nawiązujące stylem do wycofywanych Guzzi. Prawdopodobnie jednak dowiemy się tego już niebawem, gdyż ich prezentacja ma nastąpić w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

W każdym razie takie informacje pojawiają się na zagranicznych forach fanów tej legendarnej marki. V7, do czasu wprowadzenia do sprzedaży V85TT, był najchętniej kupowanym modelem Moto Guzzi i w niektórych krajach zdobywał wysokie lokaty na listach sprzedaży. Był to wybór tych wszystkich, którzy bardziej niż osiągi, cenią klimat podróży motocyklem jak za dawnych lat. Na bazie V7-tki stworzono szeroką gamę wersji różniących się wykończeniem i wyposażeniem. Prócz modeli Rough, Stone, czy Carbon, dostępna jest również usportowiona wersja Racer.

Wybór silnika nie powinien dziwić. Przecież V85 TT oraz jego bogatsza wersja Travel, zyskały uznanie właśnie dzięki m.in. jednostce napędowej. Ta umieszczona wzdłużnie V-ka, o kącie rozwarcia cylindrów 90 stopni, generuje 80 KM mocy i 80 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To dobry, żwawy i elastyczny piec, który zyskał dobre oceny również w naszych testach.

Moto Guzzi V85TT Travel 2020 – spokojna klasyka gatunku adventure [test, dane techniczne, wady, zalety, opinia]

Jego przyjazna charakterystyka aż prosi się o wykorzystanie w nakedzie czy neoklasyku, takim jak właśnie V7 czy V9. Mamy nadzieję, że informacje o nowych Guzzi nie okażą się fake-newsami. Trzymamy kciuki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.