FEDDZ to nowy niemiecki elektryczny jednoślad, który umiejętnie łączy dwa światy. Estetycznie bliski jest rowerom, natomiast w pełni elektryczny napęd czyni go pełnoprawnym małym motocyklem.

Rowerowa strona osobowości pojazdu FEDDZ to przede wszystkim duże, 26-calowe koła, wysoka sylwetka i lekka konstrukcja. Także kształt kierownicy i małe siodło to elementy znane z rowerów. Próżno szukać tu jednak tradycyjnych pedałów – napęd jest całkowicie elektryczny i muszą wystarczyć nam niewielkie podnóżki.

[sam id=”11″ codes=”true”]

feddz 2

Silnik elektryczny o mocy 2 KW umieszczono w tylnej piaście. Zapewnia on 60 Nm momentu obrotowego i pozwala rozpędzić maszynę do 45 km/h. Pracuje w trzech trybach przyśpieszania, mających wpływ na zużycie energii. FEDDZ wyposażono w tarczowe hamulce o średnicy 180 mm z przodu i z tyłu. Oświetlenie wykonano w technologii LED. Pojazd jest także przystosowany do współpracy ze smartfonem za pomocą łącza Bluetooth.

feddz 3

feddz 4

Baterie zasilające ten ciekawy jednoślad estetycznie wkomponowano w ramę i występują w dwóch wersjach. Podstawowa daje zasięg ok. 70 km, rozszerzona do 110 km. Pełne ładowanie trwa do 4 do 7 godzin, przy czym bateria jest łatwo wymienialna, więc zabranie ze sobą dodatkowej zapewni nam wiele kilometrów dobrej zabawy. Mina zrzednie nam jednak w salonie sprzedaży – w zależności od wersji FEDDZ kosztuje od 25 do 29 tysięcy zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here