FEDDZ to nowy niemiecki elektryczny jednoślad, który umiejętnie łączy dwa światy. Estetycznie bliski jest rowerom, natomiast w pełni elektryczny napęd czyni go pełnoprawnym małym motocyklem.

Rowerowa strona osobowości pojazdu FEDDZ to przede wszystkim duże, 26-calowe koła, wysoka sylwetka i lekka konstrukcja. Także kształt kierownicy i małe siodło to elementy znane z rowerów. Próżno szukać tu jednak tradycyjnych pedałów – napęd jest całkowicie elektryczny i muszą wystarczyć nam niewielkie podnóżki.

[sam id=”11″ codes=”true”]

feddz 2

Silnik elektryczny o mocy 2 KW umieszczono w tylnej piaście. Zapewnia on 60 Nm momentu obrotowego i pozwala rozpędzić maszynę do 45 km/h. Pracuje w trzech trybach przyśpieszania, mających wpływ na zużycie energii. FEDDZ wyposażono w tarczowe hamulce o średnicy 180 mm z przodu i z tyłu. Oświetlenie wykonano w technologii LED. Pojazd jest także przystosowany do współpracy ze smartfonem za pomocą łącza Bluetooth.

feddz 3

feddz 4

Baterie zasilające ten ciekawy jednoślad estetycznie wkomponowano w ramę i występują w dwóch wersjach. Podstawowa daje zasięg ok. 70 km, rozszerzona do 110 km. Pełne ładowanie trwa do 4 do 7 godzin, przy czym bateria jest łatwo wymienialna, więc zabranie ze sobą dodatkowej zapewni nam wiele kilometrów dobrej zabawy. Mina zrzednie nam jednak w salonie sprzedaży – w zależności od wersji FEDDZ kosztuje od 25 do 29 tysięcy zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.