Motocykliści z Francji dopięli swego – koniec z badaniem technicznym jednośladów

-

Wkurzeni motocykliści z Francji, a dokładniej mówiąc Francuska Federacja Wkurzonych Motocyklistów (FFMC), dopięła swego, przekonując tym samym rząd do zrezygnowania z obowiązkowego badania technicznego jednośladów.

Chociaż początkowo wydawać się mogło, że przy aktualnych restrykcjach i walce o poprawienie bezpieczeństwa na drodze, niemożliwe wręcz będzie zniesienie obowiązkowego badania technicznego, to finalnie udało się to lokalnym środowiskom motocyklowym z Francji. W bardzo prosty sposób udowodnili, że nowe przepisy unijne w żaden sposób nie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa, a wszystko przez sposób przeprowadzania przeglądu, które w żadnym stopniu nie odzwierciedla faktycznego zachowania jednośladu na drodze. Dotychczas przepis ten regulowany był przez UE, jednakże sprzeciw swój wyraziła Finlandia oraz Francja.

Nie od dzisiaj wiadomo, że badanie techniczne motocykla to w dużej mierze fikcja, a diagności nie są przygotowani do kontrolowania jednośladów. Stanowisko takie podziela także FEMA, która twierdzi, że stan techniczny nie ma wpływu na wywołanie i przebieg wypadku, a we Francji wypadki, które zostały spowodowane przez motocykle w fatalnej kondycji stanowią zaledwie 0,7%. Wobec tego Francuzi nie zamierzają wprowadzić w życie unijnych przepisów, co sprawia, że od 2023 roku obowiązkowe badania techniczne motocykli zostaną wstrzymane.

Najbardziej ekonomiczny pojazd? Porównaliśmy spalanie motocykla 650, 125, skutera 50 oraz samochodu suv

Wiktor Seredyński
Wiktor Seredyński
Od najmłodszych lat jest miłośnikiem dwóch kółek, a co lepsze, początkowo zamiast za dziewczynami, oglądał się za przejeżdżającymi motocyklami. Ta choroba została mu po dziś dzień i nie ma ochoty się z niej leczyć. Fan garażowych posiedzeń i dłubania przy motocyklach przy akompaniamencie Dire Straits. Po godzinach amatorsko toruje i często podróżuje motocyklem, szczególnie upodobał sobie wyjazdy pod namiot. Zapalony fan MotoGP i Marqueza. Plany na przyszłość wiąże z motocyklami – i prywatnie, i w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY