Motocykle. Od 2016 ABS w standardzie i zawsze zapalone światła

-

Obowiązkowy system ABS, automatyczna aktywacja świateł po uruchomieniu silnika i systemy diagnozujące zbyt wysoki poziom emisji zanieczyszczeń – to nowe przepisy, które zaczną obowiązywać w Unii Europejskiej od 2016 roku. 

 

Od 2016 roku wszystkie nowe jednoślady, quady i trajki o pojemności silnika ponad 125 ccm będą musiały być wyposażone w system ABS. Ustawę wprowadzającą taki przepis przegłosował właśnie Parlament Europejski. Uchylił jednak poprzedni przepis, rekomendujący  państwom członkowskim ograniczenie maksymalnej mocy motocykli do 100 KM. Do tej pory przepisy takie wprowadziła jedynie Francja.

 

Europarlament wprowadził dodatkowo przepis o obowiązkowej automatycznej aktywacji oświetlenia po uruchomieniu silnika i stopniowym wprowadzaniu zaawansowanych  systemów komputerowych diagnozujących nieprawidłowości dotyczące emisji spalin.

 

Jedynym producentem, który od 2013 roku oferuje w swoich motocyklach system ABS jako standard jest BMW.

 

Motocykle. Od 2016 ABS w standardzie i zawsze zapalone światła

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY